Liepājas muzejs izdevis rakstu krājumu par latviešu scenogrāfu un gleznotāju Ēvaldu Dajevski (1914-1990), kas atklāj mākslinieka radošo personību, dzīves gājumu Latvijā, Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī viņa saistību ar Liepāju, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Liepājas muzeja izdotā rakstu krājuma "Ēvalds Dajevskis.Māksla,vieta un identitāte" mērķiem ir atklāt un popularizēt mākslinieka atstāto radošo mantojumu. Tā satura veidošanā piedalījās Liepājas muzeja vēsturniece Uļjana Gintnere , kuras raksts “Audzēknis un viņa skolotāji” veltīts Ēvalda Dajevska skolas gaitām, pirmajiem mākslinieciskajiem centieniem un viņa darbam teātrī.


Savukārt mākslinieka dēls Pēteris Dajevskis rakstā “Māksla, vieta un identitāte” iepazīstina lasītāju ar  to, kas bija raksturīgs tēva daiļradei, tēvu kā sava ceļa gājēju, pasaku teicēju, kā arī Ēvalda Dajevska gaitām emigrācijā Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, īpaši Ņujorku, kuru ievērojamais gleznotājs un scenogrāfs pieņem par savām mājām.  

Rakstu krājumā lasāmi arī ASV Virdžīnijas Universitātes dekānes, emeritētās profesores Marutas Lietiņas–Rejas (Ray), Amerikas latviešu apvienības (ALA) kultūras nozares vadītājas, latviešu sabiedriskā centra  ASV “Garezers” Kinklāva mākslas galerijas vadītājas Līgas Ejupes, Latvijas Nacionālās mākslas muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta Tekstilmākslas kolekcijas glabātājas Rūtas Rinkas un Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja mākslas ekspertes Margaritas Mantiņas raksti.

Pašlaik grāmatu ir iespējams iegādāties Liepājas muzejā.

Jau ziņots, ka no 2. jūnija līdz 31. jūlijam Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas pr. 16/18 iekārtota Ēvalda Dajevska darbu izstāde “Dajevskis Amerikā”, kur skatāmas mākslinieka gleznas, izrāžu meti un skices, kas tapušas Amerikas Savienotajās Valstīs, kur aizritēja Ēvalda Dajevska dzīves un mākslas perioda lielākā daļa.