Ceturtdien, 28. martā, pulksten 15 Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina ģimenes ar bērniem uz Lieldienu ieskandināšanu, stāstnieku vadībā iepazīstot ekspozīciju "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs", krāsojot olas, apgūstot ticējumus un Lieldienu gaisotnē gatavojoties pavasara saulgriežiem, informēja Liepājas muzeja muzejpedagogs Gustavs Zālītis.

Pasākumā Lieldienu noskaņās papildus olu krāsošanai, ripināšanai un kaujām, izzināsim senās paražas, kopā ar Nīcas vidusskolas folkloras kopu "Rakari" iesim rotaļās un dziedāsim dziesmas, ļausimies pavasarīgam priekam un pārdomāsim laikmetīgās kultūras nozīmi svētkos un ikdienā. Ja laikapstākļi būs labvēlīgi, darbošanās noritēs arī Liepājas muzeja dārzā.

Olu krāsošana ir sena ieraža, kas satuvinājusi latviešu saimes pavasarī. Apmaiņā pret šūpošanu puišiem dāvāti arī cimdi, no Vācijas ieceļojis arī olu slēpšanas un meklēšanas rituāls, bet mūsu kultūrai visai unikāla ir olu ripināšana. Šīs izklaides pamatotas ar dažādiem nostāstiem, kur daļa pārņemta no kristīgās tradīcijas, daļa pašu izdomāta, veicot novērojumus par apkārtējo vidi.

Latviešu tautas tradīcijās Lieldienas ir pavasara svētki, kad gads savā ritējumā pa saules ceļu ir sasniedzis izlīdzinājumu pavasara saulgriežos. Arī cilvēks, pakļaudamies saules ritmam, mērķtiecīgi, ar dažādiem rituāliem cenšas aktivizēt dabas procesus un veicināt zemes atmodu.

Liepājas muzeja ekspozīcija "Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs" atspoguļo Dienvidkurzemes etnogrāfisko mantojumu, sniedzot izpratni par lauku dzīvi, tradīcijām, ļaužu mentalitāti, dzīvesziņu un skaistuma izjūtu, sākot ar 19. gs. otro pusi līdz 20. gs. sākumam.

Dalības maksa – 5 eiro. Vietu skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 29605223 vai e-pastā muzejs@liepaja.lv.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.


Publicitātes attēls