Sestdien, 18. septembrī, un svētdien, 19. septmbrī, sesto reizi notiek skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā", lai pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvātu daudzpusīgu, mākslinieciski augstvērtīgu un aizraujošu kultūras pieredzi, aģentūru LETA informēja organizatoru pārstāve Lelde Kristiāna Vozņesenska.


Festivālā viesosies Liepājas Leļļu teātris, Zane Daudziņa un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Latvijas Kultūras akadēmijas Valmiera drāmas teātra aktieru kursa absolventi, iluzionisti Dace un Enriko Pecolli, Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis, Vestards Šimkus un pat Latvijas volejbolists un olimpietis Aleksandrs Samoilovs.


18.septembrī festivāls sāksies ar Liepājas Leļļu teātra izrādi Ģirta Šoļa režijā "Ucipuci meklē mājas". Teātris kā festivāla partneris jau vairākus gadus ir iepriecinājis jaunākos teātra skatītājus, sagādājot emocijām piepildītu notikumu jaunākajai paaudzei.


Kā stāstīja Vozņesenska, festivāla neiztrūkstoša pievienotā vērtība ir izglītojošā ievirze, tāpēc arī šogad programmā iekļautas divas skatuves mākslai pietuvinātas meistarklases. Kopā ar aktrisi, skatuves mākslas un runas konsultanti, Latvijas Kultūras akadēmijas docenti Daudziņu dalībnieki skatuves runas meistarklasē "Runā ar iedvesmu!" mācīsies kontrolēt savu elpošanu, apzināties savas balss spēku un diapazona amplitūdu, tiks apgūti efektīvi artikulācijas vingrinājumi skaidrākas dikcijas nodrošināšanai, kā arī savienoti runas procesi ar aktīvu un atbrīvotu ķermeņa valodu.


Šis gads pavisam noteikti iezīmējies arī ar Olimpisko spēļu notikumiem. Tāpat kā teātrī, arī sportā svarīgs ir komandas spēks, tāpēc partnerības iemaņu attīstīšana ir būtisks priekšnoteikums veiksmīgu rezultātu sasniegšanā, bet to, kā tas notiek sportā, parādīs un centīsies iemācīt Latvijas pludmales volejbolists un olimpietis Samoilovs meistarklasē "Partnerība laukumā". Abas meistarklases notiks Kuldīgas novada sporta skolas Sporta hallē, uz kuru festivāls dodas pirmo reizi.


Šogad festivāla pirmā diena noslēgsies ar Latvijas Kultūras akadēmijas Valmieras drāmas teātra aktieru kursa absolventu pēdējā studiju gadā tapušo diplomdarba izrādi "Pagaidām Godo" pēc Semjuela Beketa lugas "Gaidot Godo", kas tiks spēlēta festivālam vēl neierastā vietā - Demokrātijas kvartālā, Mucenieku ielā 9.


Festivāla otrā diena iesāksies ar iluzionistu Pecolli izrādi "Brīnumi notiek" Kuldīgas Kultūras centrā, aicinot ikvienu apzināties, ka brīnumi notiek ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē.


Vēl viena festivāla aizsākta tradīcija ir brīvprātīga iespēja ziedot līdzekļus kādam īpašam mērķim. Šogad tas būs iespējams aktrises Kalniņas un ģitārista, mūziķa Zemīša mūzikas un dzejas programmas "Brīdis pēc vakariņām" ietvaros, kas norisināsies Kuldīgas Svētās Annas Evanģēliski luteriskās baznīcas dārzā, un saziedotie līdzekļi tiks nodoti baznīcai jumta remontam.


Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris šogad uz festivālu vedīs režisora Sergeja Golomazova iestudēto izrādi "Čaks. Rīga. Sieviete", kas tapusi, atzīmējot latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka 120 gadu jubileju. Izrāde iepazīstinās ar Čaka dzīves redzamo pusi un to, kāds dzejnieks bija ārpus saviem dzejoļiem, ko vēl mīlēja, par ko sapņoja.


Balstoties uz Čaka vēstulēm, viņa daiļradi, faktiem un minējumiem, teātris piedāvās savu atbilžu versiju uz šiem un citiem jautājumiem par vienu no visklusākajiem un paradoksālākajiem 30.gadu Rīgas bohēmas pārstāvjiem. Izrāde Rīgā oriģināli tiek spēlēta restorāna pagalmā, un arī festivālā tai piemeklēta līdzvērtīga vieta – Kuldīgas iedzīvotāji un viesi aicināti iepazīt Čaku kafejnīcā "Circus".


Festivāls noslēgsies Kuldīgas Mākslas namā, kurā izskanēs pianista Šimkus koncerts divās daļās "Ferencam Listam – 210", atzīmējot leģendārā ungāru izcelsmes 19.gadsimta romantisma laikmeta komponista un pianista Ferenca Lista apaļo jubileju.


Biļetes uz festivāla notikumiem iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī Kuldīgas Kultūras centrā.


Festivālu "Teātris ir visur Kuldīgā" rīko Skatuves mākslas producentu fonds ar Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu.


Festivāls notiks, ievērojot visus valstī izsludinātos aktuālos pulcēšanās noteikumus kultūras pasākumos, paredzot divu veidu notikumus - apmeklētājiem, kuri ir vakcinēti pret "Covid-19" vai to pārslimojuši, un apmeklētājiem, kuri ir vakcinēti pret "Covid-19", to pārslimojuši, vai pirms pasākuma veikuši "Covid-19" testu, un tā rezultāts ir negatīvs, uzrādot atbilstošu, derīgu digitālo sertifikātu ar QR kodu.