Lai arī šobrīd galerijas durvis apmeklētājiem ir slēgtas, pastāstīsim par vienu no 20. gadsimta otrās puses Liepājas mākslinieku un ļausim virtuāli ieskatīties viņa darbos. Galerijas "Romas dārzs" vērā ņemama mākslas darbu kolekcijas daļa ir veltīta māksliniekam Matīsam Zavickim.


Lai arī viņa dzimtā ir Saldus puse, tomēr lielu savu dzīves daļu viņš dzīvojis un strādājis Liepājā, saukdams to par Latvijas skaistāko pilsētu.

Matīss Zavickis bija izcils mākslinieks un ilggadējs pedagogs Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā.

Kolekcijā ir vairāk kā divdesmit mākslinieka darbi. Liela daļa viņa darbi skatāmi galerijas ekspozīcijā un viesnīcas "Promenade Hotel" interjerā. Mākslinieka radošā darbība aptver plašu žanru loku –- ainavas, pilsētas skati, klusās dabas, portreti, akti. Kolekcijā esošie darbi datēti no pagājušā gadsimta četrdesmito gadu beigām līdz septiņdesmitajiem gadiem, kas arī sniedz kaut nelielu ieskatu ieskatu mākslinieka daudzveidīgajā daiļradē.


Mākslinieks strādājis eļļas, akvareļu un pasteļtehnikā. Galerijas kolekcijā ir pasteļu tehnikā zīmēts, drosmīga krāsu gammā tverts "Akts", kurā mākslinieks jutekliski un mazliet noslēpumaini atainojis sievietes daili.Mākslinieku iedvesmojis dabas dotais sievietes skaistums un vēljoprojām dzirdamas atmiņas, ka mākslinieka modeles bijušas izcilas daiļavas.

Mākslinieka darba interesanta liecība ir skices – iesākums kādam jaunam darbam, kompozīcijas meklējumi, interesantāko rakursu risinājumi. Galerijas kolekcijā ir mākslinieka vairāki zīmējumi, kas iepējams vēlāk izmantoti gleznu radīšanas procesā.