Vairāki interjera priekšmeti no galerijas "Romas dārzs" antikvariāta kolekcijas šobrīd rotā modes mākslinieka un vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva art deko stila izstādi Liepājas muzejā.

Galerijā un antikvariātā "Romas dārzs" Zivju ielā 3 ir plašs antikvāru lietu klāsts – interjera priekšmeti, mēbeles, lampas, lustras u.c. Tie ir augstvērtīgi dažādu stila paraugi, kurus var izmantot veidojot interjerus.

Pirms nedēļas galerijā "Romas dārzs" viesojās pasaulslavenais modes vēsturnieks un mākslinieks, kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs, lai kopā ar Liepājas muzeja darbiniekiem izvēlētos stila mēbeles, kas varētu papildināt Vasiļjeva kolekcijas izstādi "Art deco stils. Starpkaru perioda mode. 1918-1939".

Izstādes papildināšanai Aleksandrs Vasiļjevs izvēlējās mēbeļu komplektu – galdu un krēslu, kā arī apaļu puķu galdiņu, kas šobrīd skatāmi modes ekspozīcijā.

Starp abiem Pasaules kariem attīstījās eklektiska dizaina stils, kas pazīstams ar nosaukumu art deco. Tas ir mākslinieciski stilistisks novirziens, kas izplatījās 20.gs. 20.gados, galvenokārt dizaina un interjera nozarēs, kā arī arhitektūrā. To ietekmējis kubisms un ekspresionisms. Šis nosaukums tika aizgūts no izstādes "Exposition Internationale des Arts Decoratifs Industriels et Modernes", kas notika Parīzē 1925. gadā. Art deco dizaina stilam raksturīga lineārā simetrija, taisnas ģeometriskas figūras, laidenas formas. Tas izceļas ar izliektajiem rakstiem, spozmi un neapgāžamu eleganci

Aleksandrs Vasiļjevs iepazinās ar galerijas "Romas dārzs" izstāžu zālēm un apskatīja Liepājas mākslinieku Valtera Uztiča un Jāņa Lauvas gleznu izstādes. Īpaši lielu interesi viņā raisīja mākslinieku gleznotie sieviešu portreti.

Jāņa Lauvas gleznu izstādē Vasiļjevs pievērsa uzmanību 1976. gadā gleznotajai "Vasaras saulē", kur figurālā kompozīcijā attēlotas divas sievietes sauļojoties. Glezna atspoguļo pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu pludmales modi un ir sava laikmeta mākslas liecība. Vasiļjeva modes kolekcijā ievērojama vieta atvēlēta arī pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu tērpiem.