No 10. līdz 18.septembrim Liepājā ar īpaši radītu un daudzveidīgu pasākumu piedāvājumu aizritēs Dzejas dienas, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Godinot latviešu literātu un dzejnieku Aleksandru Čaku 120. jubilejā, kā Dzejas dienu vadmotīvs izvēlēti dzejnieka vārdi "Sapņo, un Tu nebūsi mazs…". Dzejas mākslai šogad būs veltīti gan publiski pasākumi, kā tikšanās ar dzejniekiem klātienē, gan arī attālināti.

Plašu izzinošu izstāžu un fotostāstu piedāvājumu sagatavojošas Liepājas bibliotēku filiāles. Būs iespēja iepazīt un piedalīties dzejas radīšanas procesā. Kā arī svinīgā ceremonijā tiks pasniegta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva "Krasta ļaudis". Šogad Dzejas dienu vizuālo identitāti veidojusi māksliniece Zane Bluķe.

Dzejas dienu programmu 10.septembrī atklās kamerkoncerts "Čaka spēle" Liepājas muzeja dārzā, pulksten 20. Tā māksliniecisko saturu veido Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova kopā ar mūziķi Robertu Dinteru un mākslinieku Dainaru Albuži. Aleksandra Čaka lomu atveidos Liepājas teātra aktieris Kaspars Kārkliņš. Mākslinieki skatītājiem un klausītājiem piedāvās tieši šim pasākumam veidotu programmu, kas apvienos dzejas, mūzikas un teātra mākslas vienā uzvedumā.

12. septembrī Liepājas muzeja dārzā tiksies jau zināmie un jaunie Liepājas dzejnieki. Pasākums iecerēts kā dzejas pikniks "Saruna ar Čaku" ar dzejas lasījumiem, muzikālu pavadījumu un jauku atpūtu pilsētas vidē.

Pasākumi Liepājas muzeja dārzā apmeklētājiem ir bez maksas. Uz pasākumiem aicināti apmeklētāji, kas ir vakcinēti pret "Covid-19" vai to izslimojuši un var to apliecināt ar "Covid-19" sertifikātu. Dodoties uz pasākumu, līdzi jāņem arī derīgs personu apliecinošs dokuments. Pie ieejas tiks nodrošināta dokumentu pārbaude.

Vēl Dzejas dienu ietvaros 13., 14. un 15.septembrī Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka aicinās uz attālinātu tikšanos ar latviešu literātiem un radošām personībām. 18.septembrī kultūrtelpā "Kursas Putni" notiks "Satori" dzejas diskotēka, kuru pasākuma rīkotāji raksturo kā laikmetīgās dzejas radīšanas procesu, dīdžeju lomās būs paši dzejnieki. Dzejas dienu nedēļā tiks atvērts tradicionālais Liepājas literātu un radošo mūziķu kluba "Helikons" žurnāla kārtējais izdevums, kā arī notiks citi pasākumi.

Dzejas dienu pasākuma programma ir pieejama www.liepaja.lv/dzejasdienas2021