Nesenais Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala pieņēmis jaunu izaicinājumu, un turpmāk vadīs Ogres Mūzikas skolu, vēsta ogresnovads.lv.

Lēmumu par Lakstīgalas apstiprināšanu amatā Ogres dome pieņēmusi 17. augustā. Jaunais direktors amata pienākumus varēs sākt pildīt  pēc Kultūras ministrijas saskaņojuma saņemšanas, vēsta portāls.
 
Ogres novada pašvaldības izsludinātajā konkursā uz vakanto Ogres Mūzikas skolas direktora amatu pretendenti varēja pieteikties līdz 4. augustam.
 
Pēc sešu pretendentu iesniegto dokumentu izvērtēšanas un pārrunām ar katru direktora amata kandidātu Ogres novada pašvaldības Amatpersonu un speciālistu kandidātu vērtēšanas konkursa komisija nolēma Ogres Mūzikas skolas direktora amatam izvirzīt Atvaru Lakstīgalu.
 
Saskaņā ar domes lēmumu pašvaldības izpilddirektoram uzdots noslēgt ar A. Lakstīgalu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, nosakot pārbaudes laiku trīs mēneši un amatalgu 1050 eiro mēnesī.
 
Lakstīgala absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kurā iegūts bakalaura grāds mežraga spēlē, pūtēju orķestra un simfoniskā orķestra diriģēšanā, kā arī maģistra grāds simfoniskā orķestra diriģēšanā.
 
Lakstīgala savas darba gaitas sācis kā mežraga spēles pasniedzējs Jāzepa Mediņa mūzikas skolā, vēlāk vadījis simfonisko orķestri Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, bijis Liepājas starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla un festivāla “Liepājas vasara” mākslinieciskais vadītājs, Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs.
 
Lakstīgala diriģējis vairāk nekā 20 simfoniskos orķestrus daudzās valstīs, piedalījies starptautiskos festivālos, ierakstījis vairākus CD albumus ar latviešu un pasaules komponistu mūziku.
 
“Ogres Mūzikas skolas direktora amatam nolēmu pieteikties, jo man ir ļoti liela vēlēšanās izdarīt kaut ko labu savas pilsētas – Ogres – labā. Mūzikas skolas aktivitātēm un koncertiem es ļoti aktīvi sekoju līdzi pēdējos trīs gadus, un esmu ievērojis, ka Ogrē ir daudz talantīgu jauno mūziķu, kuriem ir liels potenciāls. Esmu savas karjeras laikā daudz darbojies ar bērniem, mācot muzicēt ansamblī un orķestrī, kā arī spēlēt mežragu. Pateicoties darbam Liepājas simfoniskajā orķestrī, man ir ļoti plaši kontakti ar mūziķiem visā pasaulē. Es uzskatu, ka Ogres Mūzikas skolai ir jānes savs vārds ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, un esmu gatavs darīt visu, lai to sasniegtu,” savā motivācijas vēstulē raksta Lakstīgala.
 
Savā vīzijā par Ogres Mūzikas skolas attīstību jaunais direktors norāda uz nepieciešamību veidot jaunas tradīcijas šajā profesionālās ievirzes izglītības iestādē, piemēram, mūzikas festivāla rīkošana, iesaistot tajā citu mūzikas skolu audzēkņus, pasniedzējus no Latvijas Mūzikas akadēmijas un ārvalstīm. Šāds projekts būtu lieliska attīstība gan pašiem audzēkņiem, gan arī reklāma Ogrei. A. Lakstīgala lielas iespējas saskata moderno datortehnoloģiju izmantošanu audzēkņu apmācības procesā mūzikas skolā, cer paplašināt mūzikas instrumentu spēles programmu klāstu, atverot arfas klasi un izveidojot džeza nodaļu, tādā veidā piesaistot vēl lielāku interesi par Ogres Mūzikas skolu un pilsētu.
 
Lakstīgala pozitīvi vērtē mūzikas skolas ēkas atjaunoto fasādi un pārveidoto mūzikas skola zāli, tai pašā laikā akcentējot nepieciešamību steidzami veikt skolas tualešu remontu. “Uzskatu, ka skaistas un tīras labierīcību telpas arī ir skolas vizītkarte,” uzsver jaunais izglītības iestādes vadītājs.