Šajā sestdienā, 16.aprīlī, no pulksten 10 līdz 17 Rožu laukumā norisināsies Latvijas mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Iestājoties pavasarim un gaidot Lieldienas, katram prieks būs rosīties, pirkt un pārdot! Tirdziņā būs iespēja iegādāties pašmāju amatnieku darinātas preces un mājražotāju saražotos gardumus. Piedāvātajā sortimentā varēs atrast gan idejas un risinājumus svētku dāvanām, gan preces praktiskiem ikdienas soļiem, informē biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Mums būs iespēja iegādāties mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus no visiem Latvijas novadiem. Sabrauks tirgotāji no Rīgas, Talsiem, Kuldīgas, Rūjienas, Dobeles, Gulbenes, Bauskas, Jaunpiebalgas, Alsungas un citiem novadiem. Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti svaigpiena mājas sieri, žāvētas zivis, dabiskās marinādēs kūpināta gaļa, rudzupuķu maize, garšvielas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, kaņepju produkti, augļu sukādes un atspirdzinoši no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni. Šajā reizē varēsiet nopirkt arī austrumu saldumus, halvu un zefīrus, arī Kale čipsus un pesto no kāpostu lapām, Inčukalnā ražotas pašmāju kūpinātu vistiņas bez E vielām, mājas kandžu, kas ražota Rīgā. Būs apgleznotas svētku piparkūkas.

Savukārt, pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, siltus adījumus, etnogrāfiskas sudraba rotas, apdrukātas lina kleitas un trikotāžas cepures, apģērbus kā mazākiem tā lielākiem bērniem.

Sortimentā būs pašdarināti mājas gariņi, dabīgā kosmētika no dzintara, kazas piena ziepes, zīda rotaslietas, un koka rotaļlietas, kā arī lielāki meistardarbi – melnā keramika, moderni adījumi, lina un ādas darinājumi.

Atbalstot vietējos ražotājus, ikvienu aicinām izvēlēties produkciju, kas tapusi tepat Latvijas laukos un zemnieku sētās. Esiet mīļi gaidīti Sestdien Rožu laukumā Lieldienu tirdziņā iegādāties dāvanas svētkiem un mīļlietiņas pavasara noskaņas radīšanai.