Valsts darba inspekcija veikusi pārbaudi domes deputātam Sergejam Dikterjovam daļēji piederošajā uzņēmumā "Centrdomnaremont", kur konstatēja pārkāpumus.

Šīs pārbaudes laikā konstatēti vairāki pārkāpumi, un tādēļ sākta adminstratīvo pārkāpumu lietvedību.

Jau rakstījām, ka decembrī portālā vērsās mikroautobusu šoferi, kuri strādājuši firmā "Centrdomnaremont" un jūtas piekrāpti. Tāpēc arī cēluši prasību tiesā. Viņi paši apgalvoja, ka divus gadus strādājuši pilnu slodzi, saņemot atalgojumu kā par pusslodzi. “Uz rokas tie bija sešdesmit, septiņdesmit lati,” saka vīrieši. Piekrituši tāpēc, ka Dikterjovs, kurš uzņēmumā strādājot arī par tehnisko direktoru, pārliecinājis, ka tas ir tikai pagaidām, kamēr atpelnīšot nesen iegādātos jaunos mikroautobusus, pēc tam algas atkal tikšot palielinātas.

Taču, sakarā ar izmaiņām sabiedriskā transporta sistēmā Liepājā šoferi palika bez darba un arī bez solītā algas pielikuma. Tāpat uzņēmums neesot maksājis nodokļus valstij un, iespējams, pat krāpies ar braukšanas taloniem.

Šajā sakarā viens no "Centrdomnaremont" šoferiem bija vērsies Kurzemes reģionālajā valsts darba inspekcijā ar iesniegumu, saskaņā ar kuru VDI veica pārbaudi. Kā liecina VDI šā gada janvārī sniegtā atbilde, uzņēmumā fisēta virkne pārkāpumu. Piemēram, pretēji reāli nostrādātajam, šoferiem tikušas noformētas algas par nepilnu darba laiku. Uzņēmuma uzskaites tabulās redzams, ka autovadītāji strādājuši 4-5 stundas dienā, savukārt reālajos maršruta grafikos norādītas 15-17 stundas.

VDI uzskata, ka neuzskaitot precīzi nostrādātās stundas kopumā uzņēmums ir pārkāpis Darba likuma 137.panta 1.daļu, kas nosaka, ka uzņēmuma pienākums ir precīzi uzskaitīt darbinieka nostrādātās stundas kopumā, kā arī atsevišķi virsstundas, darbu nakts laikā, nedēļas atpūtas laikā un svētku dienās nostrādātās stundas.

Vēl VDI secinājusi, ka mikroautobusu vadītājiem nav noteikts konkrēts darba samaksas apmērs vai noteikta darba algas sistēma, tādējādi pārkāpjot Darba likuma 40.panta 1. un 3.daļu. Pārbaudes laikā nav gūti dokumentāli pierādījumi tam, ka uzņēmums būtu darbiniekus iepazīstinājis ar iekšējās darba kārtības noteikumiem, pārkāpjot Darba likuma 55.panta 3.daļu.

Par pārbaudes laikā konstatētajiem pārkāpumiem VDI pret uzņēmumu ir uzsākusi adminstratīvo pārkāpumu lietvedību.

Kā rāda “Lursoft” datu bāzes, Sergejs Dikterjovs ir viens no sešpadsmit SIA “Centrdomnaremont” dalībniekiem, Dikterjovam un valdes loceklim

Anatolijam Pečenkinam pieder lielākais daļu skaits – Dikterjovam 26,67 procenti, Pečenkinam – 23,48%.