Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas nodaļas inspektori kopš gada sākuma konfiscējusi 282 ūdas, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa norādīja, ka, lai novērstu nelikumīgas zemledus makšķerēšanas gadījumus, VVD inspektori pēdējās nedēļas laikā apsekojuši 35 ūdens objektus. Reidos konfiscētas 48 ūdas un sastādīti četri protokoli personām, kas pieķertas nelikumīgas zemledus makšķerēšanas brīdī.

Vides inspektori atzīst, ka nelikumīgas makšķerēšanas praktizētāji savu mērķu sasniegšanai liek lietā izdomu, proti, ūdas tiek gatavotas pašrocīgi ar vēlmi padarīt nelegālo makšķerēšanu nemanāmāku.

Pēc Buklevičas paustā, ir arī gadījumi, kad nelikumīgā makšķerēšanā pieķertās personas ir agresīvas un cenšas provocēt vai iebaidīt inspektorus. "Tādos gadījumos laba sadarbība veidojas ar Valsts un pašvaldības policiju un kopējiem spēkiem izdodas novērst atklātās nelikumības," piebilda Bukleviča.

VVD atgādina, ka par makšķerēšanas noteikumu vai licencētās makšķerēšanas noteikumu pārkāpšanu, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.3 pantu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 15 līdz 350 eiro. Iespējams arī konfiscēt pārkāpuma izdarīšanas rīkus.