Ventspils dome ir atbalstījusi kopīga projekta ar Liepāju izstrādi, lai pretendētu uz Eiropas Savienības finansējuma iegūšanu programmā "Jaunais Eiropas Bauhaus", aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Projekta apstiprināšanas gadījumā Ventspils un Liepājas vēsturiskajos centros tiek solīts īstenot inovatīvus un eksperimentālus risinājumus. Pielietojot mūsdienīgas solārās tehnoloģijas, tiek plānots panākt augstāku ēku energoefektivitāti vecpilsētu nekustamajos īpašumos, jo tradicionālie saules paneļi un kolektori dizaina ziņā ir neestētiski un nesader ar vēsturisko centru arhitektūru.
Projektā tiks izstrādātas, pielāgotas un testētas jauna veida solārās tehnoloģijas, piemēram, dakstiņveida paneļi, paneļi ar pārklājumu un apdruku, jumtā vai fasādēs integrēti paneļi, caurspīdīgi paneļi, lai atrastu vecpilsētas ēkām atbilstošus risinājumus, nesamazinot šo ēku kultūrvēsturisko un vides vēsturiskās ainavas vērtību.
Ventspils pašvaldība kā pilotprojektu plāno izveidot Kultūras rezidenču centru Annas ielā 11, kas apvienošot ilgtspējīgus arhitektūras un dizaina risinājumus, kā arī veicināšot "kultūras apmaiņas dialogu, bagātinot radošo muzikālo procesu gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā".
Blakus tikšot veidots jaunais Rātsdārzs ar sabiedrībai pieejamu publisko ārtelpu, kas būšot vieta nelieliem publiskiem pasākumiem – koncertiem, jauno mākslinieku, mūziķu un literātu meistarklasēm, rakstnieku un dzejnieku literāriem lasījumiem un tamlīdzīgiem pasākumiem.
Kopējais projekta finansējums ir 6,25 miljoni eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 5 miljoni eiro. Savukārt Ventspils pašvaldības kopējā finansējuma apmērs veido 2,57 miljoni eiro, tajā skaitā ERAF finansējums – 2,05 miljoni eiro jeb 80% un pašvaldības līdzfinansējums – 514 000 eiro jeb 20%.
Projektu "Solārā vecpilsēta Ventspilī un Liepājā" plānots īstenot līdz 2027.gadam.

Transportlīdzekļu vadītāji brīvdienās izraisa sadursmes, pārsniedz ātrumu un brauc dzērumā
6
0