"Optibet" virslīgas čempionāta komanda "Valmiera" pēc Slimību un profilakses centra (SPKC) norādēm ievēro karantīnu, kā rezultātā svētdien plānotā spēle pret "Liepāju" pārcelta uz nenoteiktu laiku, sestdien ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF), informē LETA.

LFF ziņo, ka "Valmieras" klubā konstatēts viens saslimšanas gadījums ar "Covid-19". Konkrētā persona pēcāk arī bijusi kontaktā ar citiem kluba pārstāvjiem, tāpēc SPKC lūgusi komandu ievērot karantīnu. "Covid-19" pārbaudes klubā veiktas piektdien.

Tāpat LFF ziņo, ka tālākie lēmumi saistībā ar čempionāta izspēli sekos, vadoties pēc turpmākās epidemioloģiskās situācijas un kalendāra iespējām.

Svētdien valmierieši būtu aizvadījuši izbraukuma spēli pret "Liepāju". Ņemot vērā, ka spēle starp abām komandām ir atcelta, svētdien "Optibet" virslīgā notiks četri mači.

Pirmo vietu turnīra tabulā ar 63 punktiem 23 mačos ieņem "Riga", kas par deviņiem punktiem apsteidz RFS, kas aizvadījusi 22 spēles. 39 punkti ir "Valmierai", 34 punkti - "Ventspilij", 32 punkti 21 spēlē - "Liepājai", bet 31 punkts - "Spartakam". Tālāk ar 21 punktu ir "Jelgava", 19 punktus iekrājusi "Daugavpils", par trim mazāk - "Metta", kamēr "Tukums 2000"/TSS ticis pie astoņiem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta "Riga", bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.