"Pafbet" Latvijas–Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) mačs svētdien Liepājā starp "Ventspils" un "Liepājas" komandām nenotiks, jo "Ventspils" komanda atrodas pašizolācijā "Covid–19" ierobežojošo pasākumu dēļ, sestdien vēsta Ventspils klubs.

Pēdējo spēli Ventspils klubs aizvadīja gandrīz pirms mēneša, un pirms spēles ar Artura Visocka-Rubeņa vadīto "Liepājas" komandu ventspilnieki nolēma veikt "Covid–19" testu treneriem un basketbolistiem.

"Piektdien no rīta, saņemot rezultātus, konstatējām, ka vienam no mūsu basketbolistiem, kurš kopā ar komandu netrenējās kopš pirmdienas, ir konstatēts šis vīruss," paziņojumā citēts "Ventspils" vienības ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics.

Paziņojumā teikts, ka komanda devusies pašizolācijā līdz 2021.gada 13.janvārim.

"Pirmdien veiksim atkārtotas analīzes. Ja tās joprojām būs negatīvas, atsāksim individuālus treniņus. 13.janvārī paredzēts trešais tests, pēc kura ceram atsākt komandas treniņus un piedalīties nākamajā spēlē Valmierā," piebilst Pleinics.

Šobrīd pārējie komandasbiedri un treneri jūtas labi, un saslimšanas simptomi netiek novēroti, vēsta klubs.

Latvijas komandu vērtējumā vislabāk klājies "VEF Rīga", kas ar 12 uzvarām 13 spēlēs ieņem pirmo vietu. Otrajā pozīcijā ar desmit panākumiem 12 mačos ir "Ventspils", trīs uzvaras mazāk ir "Ogrei", četras – "Liepājai". "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" komanda izcīnījusi divus panākumus, bet LU 13 dueļos pie uzvaras vēl nav tikusi.

Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi.

Patlaban apstiprināts Latvijas komandu spēļu kalendārs vēl diviem apļiem, kas provizoriski tiks izspēlēti līdz februāra vidum. Par sezonas turpinājumu tiks lemts vēlāk.

Provizoriskā čempionāta izspēles sistēma paredz iespēju pavasarī organizēt kopīgu izslēgšanas turnīru, savā starpā spēlējot dažādu valstu komandām.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un "Final Four" turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev"/TLU un "TalTech".

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils", bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, "Covid–19" pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot "VEF Rīga", otro – "Ogrei", trešo – Tallinas Kalev"/"Cramo" un ceturto – "Ventspilij".