Anastasija Sevastova trešdien Romas "WTA 1000" sērijas turnīra otrās kārtas spēlē uzvarēja vien piecos geimos un piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu, ziņo LETA.

Sevastova (WTA 47.) otrajā kārtā ar 2-6, 3-6 piekāpās čehietei Karolīnai Plīškovai (WTA 9.), kura turnīrā izlikta ar devīto numuru.

Liepājniece pirmo reizi servi zaudēja pirmā seta piektajā geimā. Viņa bija nonākusi iedzinējos ar 30:40 un izšķirošā punkta izspēlē pieļāva kļūdu, kas Plīškovai ļāva atņemt viņas servi. Septītajā geimā, kurā servēja Sevastova, Plīškova ar īsām izspēlēm ātri panāca 40:0, bet pēcāk neizmantoja divas breikbumbas, 5-2 panākot vien ar trešo mēģinājumu. Setā čehiete izcīnīja pārliecinošu uzvaru 6-2.

Otrajā setā Plīškova pretiniecei servi pirmo reizi atņēma trešajā geimā, bet īsi pēc tam ar četros mēģinājumos to paveica arī piektajā geimā (4-1). Plīškova arī šo pārsvaru ieguva ar stabilu spēli, reti pieļaujot kļūdas, kā arī labi spējot aizsargāties. Sestajā geimā Sevastova ar saīsināto sitienu ieguva iespēju lauzt Plīškovas servi, čehiete vienu breikbumbu atguva, bet vēlāk tomēr zaudēja – 2-4.

Nākamajā geimā Sevastova savu servi zaudēja pašas kļūdu dēļ, lai arī bija vadībā ar 40:15. Latvijas tenisiste Plīškovai vēlāk spēja atņemt vēl vienu servi, bet atspēlēties neizdevās, piedzīvojot zaudējumu ar 2-6, 3-6.

Plīškova šajā spēlē izpildīja trīs netveramas serves, bet Sevastova tikai vienu. Trīs dubultkļūdas čehietes rēķinā, bet Sevastovai par vienu mazāk. Latvijas tenisiste uzvarēja vien 45% (19/42) no pirmās serves punktiem, kamēr Plīškova nopelnīja 70% (19/27).

Par otrās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnīja 60 WTA vienspēļu ranga punktus.

Sevastova turnīrā Romā spēlēka piekto reizi karjerā. Labāko rezultātu viņa sasniedza 2018.gadā, kad aizkļuva līdz trešajai kārtai, bet iepriekšējos divos gados viņa zaudējusi jau pirmajā kārtā. Aizpērn liepājniece turnīru noslēdza ar vienu punktu.

Kamēr Sevastova pirmajā mačā ar 3-6, 6-1, 6-3 uzvarēja šveicieti Džilu Taihmanu (WTA 54.), Pliškova pirmās kārtas mačā bija brīva.