Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien Madrides "WTA 1000" sērijas turnīra pirmajā kārtā svinēja pārliecinošu panākumu pret Rumānijas tenisisti Annu Bogdanu, zi'no LETA.

Sevastova (WTA 54.) ar 6-0, 6-3 uzvarēja Bogdanu no Rumānijas (WTA 102.).

Liepājniece jau pašā spēles sākumā atņēma Bogdanai servi, bet brīdi vēlāk uzvarēja savas pirmās serves geimu, panākot 2-0. Arī divos nākamajos Bogdanas serves geimos uzvarēja Sevastova, tenisistei iegūstot drošu pārsvaru 5-0. Latvijas tenisiste sestajā geimā nezaudēja nevienu punktu un setu uzvarēja ar 6-0.

Bogdana pirmo geimu uzvarēja otrā seta sākumā, bet Sevastovai uzreiz pēc tam bija nedaudz jāpasvīst, lai nenonāktu iedzinējos ar 0-2. Trešajā geimā pie Bogdanas serves Sevastovai izdevās izcīnīt uzvaru, taču jau nākamajā geimā Latvijas tenisiste nosargāja savu servi un panāca 3-1. Spēles turpinājumā Sevastova rumānieti vēlreiz nobreikoja devītajā geimā, uzvaru spēlē svinot ar 6-0, 6-3.

Par uzvaru pirmajā kārtā Sevastova nopelnīja 65 WTA ranga punktus. Vēl 30 pienācās no kvalifikācijas.

Trešdien Sevastova kvalifikācijas sacensību otrajā kārtā ar 6-1, 7-5 uzvarēja ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 77.) un nopelnīja 30 WTA ranga punktus. Liepājniece priekšsacīkstēs bija izlikta ar pirmo numuru. Iepriekš viņa pirmajā kvalifikācijas mačā ar 3-6, 6-4, 6-3 pārspēja bulgārieti Cvetanu Pironkovu (WTA 116.). Otrā seta sākumā lietus dēļ spēli uz brīdi apturēja, bet vēlāk Sevastova atspēlējās un sasniedza otro kārtu.

Arī Bogdana iepriekš pārvarēja divas kvalifikācijas turnīra kārtas, kurās ar 7-6 (9:7), 7-5 uzvarēja Katerīnu Siņiakovu no Čehijas un ar 4-6, 6-3, 6-4 japānieti Nao Hibino.

Abas tenisistes līdz šim savā starpā bija tikušās trīsreiz, no kurām pēdējā šogad Melburnā "WTA 250" raudzes turnīra pirmajā kārtā. Bogdana februāra vidū notikušajā turnīrā uzvarēja ar 6-4, 3-6, 3-6. Vēl iepriekš abas tenisistes savā starpā 2017. un 2019.gadā tikās Bukarestes turnīrā uz māla seguma. Pirmajā mačā uzvarēja Bogdana, bet otrajā Sevastova.

Sevastova turnīrā Madridē spēlē ceturto reizi karjerā. Liepājnieces labākais rezultāts ir 2017.gadā sasniegtais pusfināls, kurā ar 2-6, 3-6 tika zaudēts turnīra trešajai raketei rumānietei Simonai Halepai.

Piektdien turnīra pirmajā kārtā Aļona Ostapenko (WTA 50.) tiksies ar Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu (WTA 36.).

Turnīrs Madridē notiek uz māla seguma.