Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova otrdien Madrides "WTA 1000" sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību pirmajā kārtā pēc pārtraukuma lietus dēļ spēja atspēlēt seta deficītu un trijos setos pārspēt un Bulgārijas tenisisti Cvetanu Pironkovu.

Sevastova, kura Madrides sacensību kvalifikācijā izlikta ar pirmo numuru un WTA rangā ieņem 54.vietu, cīņā ar Pironkovu (WTA 116.) bija zaudējusi pirmo setu ar 3–6 un bija vadībā otrajā ar 1–0, kad spēle tika pārtraukta, bet pēc cīņas atsākšanas uzvarēja spēli ar 3–6, 6–4, 6–3.

Pirmajā setā Bulgārijas tenisiste panāca vadību ar 3–0. Garā otrajā geimā viņa uzvarēja, servējot Sevastovai un izmantojot otro breikbumbu. Vēl garāks bija trešais geims, kurā 19 izspēļu laikā trīs neizmantotas breikbumbas palika Latvijas tenisistei.

Piektajā geimā, servējot Pironkovai, pārliecinoši uzvarēja Sevastova, tūlīt pēc tam panākot arī 3–3. Tomēr atlikušajos geimos uzvarēja bulgāriete. Astotajā geimā Sevastova sagādāja pēc kārtas trīs breikbumbas, no kurām atspēlēt izdevās tikai pirmo – 3–6 setā.

Otro setu ar servi sāka Latvijas tenisiste un par spīti divām breikbumbām uzvarēja geimu – 1–0. Pēc tam cīņa laika apstākļu dēļ tika pārtraukta.

Cīņa ceturtajā kortā otrdien atsākās ar trim Bulgārijas tenisistes gūtiem punktiem pēc kārtas, trešajā geimā Sevastovai dodot pretiniecei divas breikbumbas, no kurām otrā tika izmantota.

Kaut arī devītajā geimā Latvijas tenisiste vēlreiz zaudēja savas serves geimu, ar trim zaudētiem savas serves geimiem atbildēja Pironkova, Sevastovai izmantojot otro setbumbu – 6–4.

Arī izšķirošajā setā pirmā savas serves geimu zaudēja Latvijas sportiste, pēc trešā breikpunkta piekāpjoties piektajā geimā. Taču tūlīt pēc tam divus geimus, servējot pretiniecei uzvarēja Sevastova, bet pēdējo punktu šajā mačā viņa guva, savas serves geimu uzvarot "sausā" – 6–3.

Par uzvaru kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas tenisiste nopelnīja 20 WTA ranga punktus.

Tenisa laukumā abas sportistes līdz šim nav tikušās.

Šī mača uzvarētāja otrajā kvalifikācijas kārtā tiksies ar kvalifikācijas turnīra 16.numuru – ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 77.) –, kura pirmajā kārtā ar 6–4, 6–1 pārspēja Margaritu Gasparjanu no Krievijas (WTA 98.).

Sevastova turnīrā Madridē spēlē ceturto reizi karjerā. Liepājnieces labākais rezultāts ir 2017.gadā sasniegtais pusfināls, kurā ar 2–6, 3–6 tika zaudēts turnīra trešajai raketei rumānietei Simonai Halepai.

Turnīrs Madridē notiek uz māla seguma.

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 50.vietu, pamatturnīra pirmajā kārtā tiksies ar Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu, kura atrodas pasaules ranga 36.pozīcijā.