Anastasija Sevastova Dubaijas "WTA 1000" raudzes turnīra otrajā kārtā piekāpās sacensību otrajai raketei čehietei Karolīnai Plīškovai, ziņo LETA.

Sevastova, kura WTA rangā ieņem 55.vietu, piekāpās Plīškovai (WTA 6.) ar 3–6, 7–6 (7:5), 2–6.

Pirmajā setā spēcīgās serves īpašniece Plīškova pirmā zaudēja savas serves geimu, nokļūstot iedzinējos ar 1–2. Sevastova izmantoja trešo breikbumbu.

Seta uzvarētāju noteica divi nākamie breiki, kuri padevās čehietei. Viņa abas reizes uzvarēja otrās breikbumbas izspēlē, izvirzoties vadībā ar 4–2, un, atspēlējusi divas breikbumbas pēc kārtas devītajā geimā, uzvarēja setu ar lielisku servi – 6–3.

Otrā seta pirmo geimu Sevastova, pašai servējot, zaudēja "sausā". Arī trešajā geimā Latvijas otrā rakete deva pretiniecei divas breikbumbas pēc kārtas, bet ar pacietīgu spēli geimu uzvarēja.

Ceturtajā geimā divas pēc kārtas breikbumbas neizmantoja Sevastova, taču līdz desmitajam geimam pretinieces tika galā ar uzdevumu gūt punktu, pašām servējot.

Desmito geimu ar divām pēc kārtas dubultkļūdām sāka Plīškova, seta izskaņā pieļāva vēl vienu, un pēc bumbiņas raidīšanas tīklā rezultāts kļuva 5–5. Spēlē līdz tam garākajā geimā Sevastovai bija četras breikbumbas, Plīškovai – divas mačbumbas.

Taibreiku ar zaudētu servi uzsāka Sevastova, pretiniecei pēc brīža panākot 3:0 un 4:1 savā labā. Tomēr pēc divām čehietes servējot zaudētām izspēlēm Latvijas tenisiste uzvarēja divās, arī pašai servējot, un panāca jau 5:4 savā labā.

11.punkta izspēlē čehiete vēlreiz zaudēja servējot, un ar savu servi Sevastova pielika uzvarošu punktu setam – 7–6 (7:5).

Trešajā setā tenisistes uzvarēja savas serves geimus, kaut arī otrajā geimā Sevastovai nācās atspēlēt trīs breikbumbas. Sestajā geimā gan čehiete ar lielisku uzbrukuma virzienu maiņu realizēja pirmo breikbumbu, uzvarot četrās izspēlēs pēc kārtas un panākot 4–2.

Astotajā geimā Plīškova izmantoja vēl vienu breikbumbu, Sevastovai sitot bumbiņu autā – 6–2.

Plīškova bija labāka gandrīz visos statistikas rādītājos, ieskaitot astoņas netveramas serves pret Sevastovas piecām. Čehiete izmantoja piecas no 14 breikbumbām, kamēr Sevastovai tas izdevās vien divās no 11 reizēm. Dubultkļūdu vairāk bija čehietei (11 pret trijām).

Par zaudējumu otrajā kārtā Latvijas tenisiste nopelnīja 60 WTA ranga punktus.