Situāciju, kurā atrodas Latvijas sieviešu basketbols ir neapskaužams, pēc optimistiskā sezonas sākuma, "Covid-19" situācija ieviesa korekcijas: valdības lēmums ar dažādiem ierobežojumiem, liedza turpināt vietējo turnīru, savukārt, nedrošība par EWBL turnīra organizēšanu lika iepauzēt ar šīs sezonas starptautiskā turnīra uzsākšanu.

Mūsu komanda savu pēdējo spēli aizvadīja 2020.gada 23.oktobrī, kad "Douglas BBL" turnīra ietvaros savā laukumā ļoti pārliecinoši pārspēja principiālās pretinieces "RSU" komandu ar 82:52. Pēc tās nācās atcelt 5.decembrī paredzēto spēli pret "TTT Rīga", jo mūsu komandā savainoto un saslimušo spēlētāju bija pārāk daudz, pie tam, pēc "valdības" noteikumiem, gados jaunākās spēlētājas nedrīkstēja piedalīties mačos, neļaujot nokomplektēt pat 8 spēlētājas uz gaidāmo spēli. Pēc tam sekoja LBS (Latvijas Basketbola Savienības) lēmums apturēt "Douglas BBL" turnīru uz nenoteiktu laiku. Pašlaik ir zināms, ka jau februāra sākumā šis turnīrs atsāksies arī Latvijā. Ministru kabineta 2021. gada 7. janvāra rīkojums Nr. 4 apstiprināja grozījumus MK 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu". Pieņemtie grozījumi punktos 5.16.2, 5.17.2 un 5.17.3 paredz, ka jaunatnes izlašu kandidātes var atsākt treniņus no 2021. gada 12. janvāra. LBS valde, atsaucoties uz MK grozījumiem, šonedēļ apstiprināja pirmās divīzijas turnīra atsākšanu. Precīzs kalendārs vēl tiek skaņots, bet pagaidām ir zināma izspēles kārtība: Latvijas komandas pabeigs neizspēlētās spēles pirmajos divos apļos savā starpā (mūsu komandai piecas spēles), un pēc tam, kad piecām Latvijas vienībām pievienosies Latvijas U-16 izlase, sešas komandas izspēlēs divu apļu turnīru. Nav skaidrības par izslēgšanas spēlēm Latvijā un vai būs iespējams izspēlēt Baltijas izslēgšanas spēles savā starpā tiekoties labākajām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandām.

Eiropas Sieviešu Basketbola Līgā (EWBL) mūsu komanda nonāca A grupā, kurā arī notika vairākas izmaiņas, jo situācija ar "Covid-19" un dažādiem ierobežojumiem vairākās valstīs, plānotie sabraukuma datumi tika mainīti vairākas reizes. Liepājas posma datumi vien tika mainīti četras reizes (oktobra sākums, decembra sākums, janvāra sākums), līdz beidzot, izvērtējot situāciju Eiropā, tika nolikti šie: 25.-27.janvāris. Diemžēl, ar datumu izmaiņu viss nebeidzās. Ukrainas komanda BC "Prometey" netika ielaista Slovākijā paredzētajā posmā janvāra sākumā, Nīderlandes komanda "Orange Lions" nesaņēma nepieciešamo atļauju piedalīties un tikai nedēļu pirms turnīra sākuma atsauca savu dalību. Pēc šādām lielām izmaiņām, A grupā ir nonākušas Slovākijas "Piestanske Cajky", Ukrainas BC "Prometey", Čehijas SBS "Ostrava", Slovākijas "Young Angels Košice" un mūsu SBK "Liepāja/LSSS". Ar pēdējām divām komandām tikšanās paredzēta februāra vidū, kad 15.un 16.februārī viesosimies Ostravā, taču secībā pirmā pārbaude jau šo pirmdien, 25.janvārī Liepājas Olimpiskajā centrā.

Mūsu komandai gaidāmās spēles būs atgriešanās "EWBL" turnīrā, kur piedalījāmies pagājušajā gadā. Debija 2019.gada rudenī bija lieliska, jau pirmajā spēlē izcīnīta uzvara pār Ungārijas "Pinkk Pecsi 424" ar 69:64. Turnīra turpinājumā uzvaras izcīnītas netika un komanda finišēja 8.vietā A grupā un izslēgšanas spēlēs nepiedalījās. Šajā sezonā mūsu vienībai būs atkal redzēšanās ar Slovākijas "Piestanske Cajky" komandu, ar kuru jātiekas jau pirmajā spēlē pēc 94 dienu pauzes. Iepriekšējā sezona tika noslēgta ar spēli 11.janvārī tieši pret kaijām, kad savā laukumā piedzīvots zaudējums ar 48:84. Interesanti, ka šosezon turnīru uzsāksim pret šo pašu vienību, ar kuru spēlējām pēdējo reizi gadu iepriekš. Ja par izteiktu spēļu trūkumu noteikti var sūdzēties mūsu komanda, tad pretējās domās par spēļu nepieciešamību ir Slovākijas komandai. Šajā sezonā "Cajky" ir aizvadījušas jau 17 spēles kopumā, tai skaitā izcīnījušas divas uzvaras "EWBL" turnīrā (ar 85:59 pārspēta "Ostrava" pagājušā gada 17.decembrī savā laukumā, bet 9.janvārī Košicē pārspēta "Young Angles Košice" ar 77:60). Pagājušajā sezonā šajā turnīrā mūsu pretinieki A grupā finišēja 2.vietā ar 6 uzvarām, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu. Izslēgšanas spēlēs tika izcīnītas divas uzvaras abās ¼ fināla spēlēs, taču "Covid-19" situācijas dēļ plānotais "Final-4" nenotika, tā arī nenoskaidrojot, cik tālu spēj aizspēlēties šī Slovākijas komanda. Slovākijas čempionātā "Piestanske Cajky" atrodas 1.vietā, ar 13 uzvarām 14 spēlēs, pie tam tikai pirms dažām dienām kaijām izdevās revanšēties 2.vietā esošajai "Ruzomberok" komandai par vienīgo zaudējumu šajā sezonā. Revanšs 22.janvārī bija itin pārliecinošs, "Cajky" uzvarēja ar 70:55. Mūsu pretinieces ir ne tikai sekmīgas un ļoti pieredzējušas, bet arī auguma ziņā ļoti "raženas", jo no komandas 12 spēlētājām pusei auguma centimetri ir virs 180.

Mūsu komandai šajā turnīrā debitēs trīs spēlētājas šajā sezonā: kā jau nesen rakstīts, Liepājā ir atgriezusies Ilze Gotfrīda, kas jau iepriekšējā sezonā pārstāvēja mūsu vienību, Liepājā basketbolistes gaitas atsāks liepājniece Katrīna Vectirāne, kā arī no "Latvijas Universitātes" uz šo posmu ir izīrēta Elizabete Bulāne. Skaidrs, ka pretinieču pusē ir vairāki plusi, bet zinot mūsu komandas treneru darbu, spēlētāju apņēmību, mūs sagaida interesantas divas spēles šajā turnīrā.

A grupas spēļu kalendārs Liepājas posmam:
25.janvāris 18.00 "Piestancke Cajky" – SBK "Liepāja/LSSS"
26.janvāris 18.00 SBK "Liepāja/LSSS" – BC "Prometey"
27.janvāris 13.30 BC "Prometey" – "Piestancke Cajky"

Spēlēm līdzi varēs sekot šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=w2nldT4bvZs