Latvijas Futbola federācijas (LFF) tiesnešu segmenta pārstāvji noraida "Liepājas" iebildumus pret tiesāšanas kvalitāti iepriekšējā spēlē, kurā liepājnieki tikās ar "Riga" komandu, informē LFF, ziņo LETA.

"Liepājas" futbolisti 19.martā savā laukumā ar 0:2 atzina "Riga" pārkāpumu. Vienā no spēles epizodēm pēc sadursmes ar pretinieku Mikaelu Soisalo cieta "Liepājas" aizsargs Oļegs Veretilo.

Baltkrievu futbolists 27.minūtē bija spiests pamest laukumu un tika hospitalizēts, lai viņam veiktu divās vietās lauztā žokļa operāciju. Savainojums Veretilo liegs spēlēt aptuveni vienu mēnesi.

"Liepāja" uzskata, ka šajā epizodē Soisalo vajadzēja brīdināt ar dzelteno kartīti, turpretī viņu futbolists Artūrs Karašausks brīdinājumu esot saņēmis nepelnīti. Tāpat klubs uzskata, ka Soisalo netika brīdināts, jo somu futbolistam jau bija parādīta viena dzeltenā kartīte un otras gadījumā viņš tiktu noraidīts no laukuma.

"Liepāja" arī aicināja mača galveno tiesnesi Aleksandru Anufrijevu atstādināt no visām 2021.gada sezonas spēlēm, kurās piedalās vēju pilsētas komanda. Liepājnieki arī atgādina, ka aicinājuši LFF virslīgas spēlēm piesaistīt ārzemju tiesnešus.

"LFF atbildes nesaņemšana uz šiem mūsu ieteikumiem attiecībā uz Latvijas tiesnešu progresa trūkumu un godīgas konkurences neesamību, skaidri pierāda LFF nespēju nodrošināt FIFA un UEFA prasību, noteikumu, kā arī taisnīgas spēles principu, ētikas normu ievērošanu. Uzskatām, ka katras spēles uzvarētājs jānosaka godīgi uz futbola laukuma bez jebkāda kluba interešu lobēšanas," teikts "Liepājas" pagājušajā nedēļā izplatītajā paziņojumā.

"Liepāja" arī norādīja, ka, ja LFF neveiks pienācīgus atbildes pasākumus, klubs patur tiesības informēt FIFA un UEFA par tiesāšanas līmeni Latvijas čempionātā.

LFF pirmdien paziņoja, ka tiesnešu segmenta atbildīgās amatpersonas ir iepazinušās ar kluba vēstuli, kas adresēta LFF prezidentam un LFF Tiesnešu komitejas priekšsēdētājam, kā arī tikusi publicēta kluba saziņas vietnēs.

Vārdā nenosauktas tiesnešu segmenta amatpersonas nepiekrīt apgalvojumam par nekvalitatīvo tiesāšanu iepriekš minētajā spēlē. Tiek norādīts, ka tiesāšanas aspektā samērā grūta spēle tika novadīta kvalificēti un gaidāmajā līmenī.

Tāpat, viņuprāt, Anufrijevs pilnīgi pareizi interpretēja epizodi, pareizi nesaskatot neeksistējošu pārkāpumu no neviena no šīs divcīņas spēlētājiem, un pareizi nozīmējot strīdus bumbu. Turpinot minētās situācijas paskaidrošanu, tiek vērsta uzmanība, ka "Liepājas" kluba spēlētājs Nr.11 (Karašausks) pilnīgi pareizi tika brīdināts par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu–nesportisku uzvedību.

Tiesnešu segments uzsver, ka pēc spēles – pretēji kluba rakstītajam – Anufrijevs nekādā veidā neapsūdzēja kluba prezidentu.

"Uzskatām minēto apgalvojumu par mēģinājumu apzināti aizskart godu un celt neslavu personai. Mūsuprāt, šādas darbības nav pieņemamas, kā arī atgādinām, ka personas godu un cieņu aizsargā gan Latvijas likumi, gan starptautiski tiesību akti," teikts LFF publicētajā paziņojumā.

Tiesnešu segmenta pārstāvji novēl traumu guvušajam spēlētājam ātru izveseļošanos. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka saskaņā ar spēkā esošajiem futbola spēles noteikumiem tiesnesis vai cita spēles oficiālā persona nav atbildīga, tostarp, par spēlētāja jebkādu savainojumu. Savukārt kluba pausto uzskatu – "ir acīmredzams, ka šāds tiesneša lēmums šajā epizodē bija saistīts ar to, ka "Riga" spēlētājs jau bija saņēmis dzelteno kartīti spēles 21.minūtē" – tiesnešu segments vērtē kā tendenciozu un pilnīgi nepamatotu.

Tāpat tiek vērsta uzmanība uz to, ka FIFA un UEFA tiesnešu organizatoriskie noteikumi skaidri nosaka, ka klubi, līgas vai valdība nedrīkst iejaukties tiesāšanas jautājumos. LFF arī turpmāk pilnībā ievērošot šos noteikumus. Tādejādi tagad un turpmāk atstās bez uzmanības jebkādus lūgumus nozīmēt vai nenozīmēt konkrētus tiesnešus uz atsevišķām spēlēm.

LFF arī informē, ka nozīmēs ārzemju tiesnešus uz virslīgas un Latvijas kausa izcīņas spēlēm tikai apmaiņas programmas ietvaros ar citu valstu federācijām kā daļu no pastāvīgas tiesnešu attīstības. Sakarā ar epidemioloģisko situāciju pasaulē pašlaik šis process esot apgrūtināts.

Tajā pat laikā LFF uzsver, ka, neskatoties uz to, pagājušajā gadā trīs ārzemju tiesnešu brigādes apkalpoja virslīgas un Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēli ar "Liepājas" komandas piedalīšanos. LFF tiesnešu segments ir pārliecināts, ka tikai nopietnās pašmāju spēlēs aug augstākā līmeņa tiesneši.

LFF arī norāda, ka klubam nepastāv nekādi šķēršļi regulāri informēt FIFA un UEFA par jebkādiem jautājumiem. Tāpat LFF lūdz nepieciešamības gadījumā to darīt un vienmēr informēt LFF un sabiedrību par šo organizāciju nostāju, īpaši gadījumā, jā tā būs atšķirīga no LFF tiesnešu segmenta darba principiem.