Latvijas rallija pilots Reinis Nitišs jau piekto reizi karjerā nolēmis piedalīties "Rally Liepāja" sacensībās, otrdien ziņo rīkotāji, informē LETA.

Jēkabpilietis Nitišs, kurš šogad pievērsies pilnvērtīgai rallija programmai, jau piekto reizi savā autosportista karjerā, startēs Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta posmā "Rally Liepāja".

Nitišs ar stūrmani Andri Mālnieku Liepājas rallijā startā stāsies ar priekšpiedziņas auto "Ford Fiesta Rally4", startējot gan Latvijas, gan Eiropas čempionātu ieskaitēs.

""Rally Liepāja" man ir īpašs. Pirmkārt jau tādēļ, ka savu pirmo ralliju, vēl ziemas apstākļos, aizvadīju tieši Liepājā. Otrkārt, gan laika apstākļu, gan pandēmijas ietekmē šis būs vienīgais rallijs šosezon, ko aizvadīsim Latvijā," pauž Nitišs.

"Mainīt fokusu no rallijkrosa uz ralliju ir pakāpenisks process un sezonas gaitā esam spējuši soli pa solim kāpināt tempu un mazināt ātruma deficītu pret vadošajiem braucējiem. "Rally Liepāja" būs izaicinošs, ātrs un prasīgs rallijs. Tam gatavosimies gan ar papildu braukšanas treniņiem, gan trases pierakstu treniņiem, gan fizisko sagatavotību, jo divu dienu laikā sporta režīmā jāveic 180 kilometru distance – teju divreiz vairāk kā citos nacionālā līmeņa rallijos."

Šosezon Nitišs aizvadījis divus ziemas rallijus Somijā, kā arī pa vienam grunts seguma rallijam Igaunijā un Lietuvā. ""Rally Liepāja" ātrumposmi ir ļoti mainīgi un sarežģīti. Tas prasa precīzu darbu gan stenogrammas sastādīšanā, gan arī nolasīšanā un izpildē," stāsta ekipāžas stūrmanis Mālnieks. "Laba rezultāta atslēga ir ekipāžas sadarbība un vienmērīgs sniegums visa rallija garumā."

Rally Liepāja norosināsies no 14. līdz 16.augustam Talsu un Liepājas apkārtnē.

Pēc posma Liepājā Eiropas čempionāta posmi paredzēti arī Portugālē (17.–19.septembris), Kiprā (16.–18.oktobris), Ungārijā (6.–8.novembris) un Spānijā (26.–28.novembris).