No 15.līdz 23.maijam Igaunijas pilsētā Tartu norisinās starptautiskās "Tennis Europe" jauniešu tenisa sacensības "Estonian Junior Open".  

Liepājniece Marija Lauva spēlējot kopā ar Odetu Panasu no Rīgas izcīnīja pārliecinošu uzvaru dubultspēļu turnīrā, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Bogdans Kozlovs un Marija Lauva. Zēnu konkurencē Bogdans Kozlovs dalību sacensībās uzsāka ar kvalifikācijas turnīru, kurā guva vienu uzvaru pār Igaunijas pārstāvi Ralfu Adamsonu ar 6-1, 7-5 un piedzīvoja vienu zaudējumu Vācijas pārstāvim Aleksanderam Hāgem ar 2-6, 0-6. Līdz ar to Bogdans nespēja kvalificēties pamatturnīram.

Meiteņu konkurencē Marija Lauva sacensības uzsāka jau pamatturnīrā. 1.kārtā Marija guva vieglu uzvaru pār Igaunijas pārstāvi Lizbeti Levandi ar 6-0, 6-0, turpinot ar vēl vienu pārliecinošu uzvaru pār Lietuvas pārstāvi Vilti Vaitkevičiūti ar 6-0 6-0. Cīņā par iekļūšanu pusfinālā Marija atzina citas Latvijas pārstāves – Adelīnas Lačinovas pārākumu ar 2-6, 3-6.

Paralēli vienspēļu sacensībām, liepājniece Marija Lauva kopā ar vēl vienu Latvijas pārstāvi – Odetu Panasu - piedalījās arī dubultspēļu sacensībās. 1.kārtā Marija ar Odetu guva vieglu uzvaru ar 6-1, 6-1 pār Igaunijas duetu Hanku Mūlbergu un Robertu Rohumagi (Roberta Rohumagi). Nākamajā spēlē pārliecinoši tika pārspētas arī Lietuvas pārstāves Mile Cibuļskīte un Grēta Klimavičiute ar 6-1, 6-0. Pusfinālā Marijai un Odetai pretim stājās vēl viens pāris no Latvijas – Daniela Dārta Feldmane un Daniela Puiše, kuras tika pārspētas ar 7-5, 6-1.

Finālā Marijai un Odetai bija jāsacenšas pret Polijas un Igaunijas apvienoto pāri – Natāliju Klis un Adrianu Rūtsu. Ar visnotaļ pārliecinošu rezultātu – 6-0, 6-1 – uzvaru Igaunijas "Tennis Europe" jauniešu sacensībās "Estonian Junior Open" meiteņu dubultspēlēs izcīnīja liepājniece Marija Lauva un rīdziniece Odeta Panasa!