Latvijas "Optibet" hokeja līgas (OHL) sezonas pirmajā mačā izcīnīja mājinieki "Liepāja", kas ar 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) pārspēja Hokeja skolu "Rīga", ziņo LETA.

Vārtus mājiniekiem guva Artūrs Mickevičs, Egils Kalns, Raivo Freidenfelds, Klāvs Plānics un Māris Miezis, bet viesiem vārtu guvums Rainera Dārziņa kontā.

Uzvaru mājinieki panāca triju minūšu laikā pirmajā periodā, kad ar precīziem raidījumiem izcēlās Mickevičs un Kalns.

Otrajā periodā uz Freidenfelda "golu" ar vieniem vārtiem vairākumā pēc Vladislavs Koniševa un Dāvja Orniņa piespēlēm atbildēja Dārziņš.

Pēdējā trešdaļā savu pārākumu šajā mačā mājinieki apliecināja ar Plānica un Mieža metieniem.

Mājiniekiem pieci hokejisti sakrāja pa diviem rezultativitātes punktiem.

Par labāko mājinieku rindās tika atzīts vārtsargs Māris Jučers, kurš atvairīja 17 viesu metienus, bet rīdziniekiem - vienīgo vārtu autors Dārziņš.

Nākamās spēles OHL čempionātā paredzētas sestdien.

Pa vienai uzvarai vienā spēlē tagad ir "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU un "Liepājai".

2019./2020.gada sezonā OHL spēlēs "Mogo"/LSPA, "Olimp"/"Venta 2002", "Zemgale"/LLU, Hokeja skolas "Rīga", Daugavpils "Dinaburga", "Prizma"/IHS un "Liepājas" komandas.

OHL Zvaigžņu spēle paredzēta 22.decembrī.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēs "Kurbads".

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta "Olimp". Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad "Rīga" neieradās uz sezonas pēdējo maču.

"Olimp" līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.