"Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" izbraukumā piektdien "Pafbet" Latvijas – Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) ar ceturto reizi šajā sezonā pārspēja "Liepājas" basketbolistus, kuriem trīsreiz šosezon bija zaudēts.

"Liepāja" savā laukumā piekāpās "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" ar 69:73 (25:21, 19:22, 16:13, 9:17).

Mājinieku rindās ar 18 punktiem izcēlās Dāvis Geks, bet daudzpusīgs sniegums Renāram Birkānam, kuram divu atlēkušo bumbu pietrūka līdz "triple–double" – 16 punkti, desmit rezultatīvas piespēles un astoņas atlēkušās bumbas. Tikmēr 12 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Zigmāra Raimo kontā.

Viesiem ar 18 punktiem finišēja Valters Vēveris, 12 punkti Edmundam Elksnim, pa 11 punktiem Valteram Jānim Liepiņam un Klāvam Dubultam, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, bet desmit punkti Kārlim Apsītim.

Labāk spēli sāka mājinieki, kuri valmieriešiem ne reizi pirmajā ceturtdaļā neļāva izvirzīties vadībā. Vadības grožus liepājnieki savās rokās atkal pārņēma trešās ceturtdaļas nogalē un bija vadībā gandrīz līdz mača beigām.

Divas minūtes un piecas sekundes pirms spēles beigām tomēr Vēveris ar trīspunktu metienu pēc ilgāka laika izvirzīja vadībā valmieriešus – 68:66. Panākt kaut vai izlīdzinājumu mājiniekiem nebija lemts, astoņas sekundes pirms mača beigām garām grozam trīspunktnieku raidot Gekam, bet par pārkāpumu ar diviem precīziem soda metieniem mājiniekus sodot Elksnim.

Latvijas komandu grupā līdere ar 16 uzvarām 18 spēlēs ir "VEF Rīga", "Ventspils" seko ar 11 panākumiem 16 mačos, bet trešo vietu ar šādu pašu bilanci ieņem "Ogre". "Liepājai" 16 dueļos astoņi panākumi, valmierieši 17 spēlēs izcīnījuši četras uzvaras, bet LU 19 mačos ir viena uzvara.