Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Liepājā Eiropas Zelta līgas turnīra otrā riņķa otrajā spēlē trīs setos zaudēja Spānijas valstsvienībai.

Latvijas izlase Liepājas Olimpiskajā centrā ar 0–3 (21:25, 23:25, 19:25) piekāpās Spānijai.

Rezultatīvākais mājinieku rindās rezultatīvākais ar desmit punktiem bija Kristers Dardzāns, deviņi punkti Edvartam Buividam, bet astoņi punkti Tomam Švanam. Spānijas komandā Alehandro Vigils iekrāja 15 punktus, kamēr ar astoņiem izcēlās Augusto Kolito.

Svētdien Latvija plkst.17.30 tiksies ar Igauniju.

Jau ziņots, ka piektdien latvieši ar 1–3 atzina Beļģijas izlases pārākumu, savukārt spāņi ar tādu pašu rezultāti zaudēja igauņiem.

Pirmā apļa pirmajā mačā Tartu latvieši ar 1–3 piekāpās Beļģijai, otrajā ar 0–3 – igauņiem, bet trešajā ar 1–3 – spāņiem.

Pēc četrām spēlēm A grupā pirmo vietu ar 11 punktiem ieņem Igaunija, otrā ar desmit punktiem ir Beļģija, sešus punktus piecos mačos izcīnījusi Spānija, bet Latvija ir bešā.

Šī Latvijas vīriešu volejbola izlasei ir otrā sezona Eiropas Zelta līgas sacensībās. Pirmo reizi Latvijas valstsvienība tajā startēja 2019.gadā, kad trenera Avo Kēla vadībā izlase ierindojās otrajā vietā grupā, finālčetriniekā neiekļūstot.

Iepriekšējā sezonā Latvijai vajadzēja startēt Eiropas Sudraba līgas sacensībās, taču Covid–19 ierobežojumu dēļ tika atceltas gan Zelta, gan Sudraba līgas sacensības.

Kopā šis vīriešu izlasei ir jau ceturtais starts dažāda formāta Eiropas līgas turnīros.

Jau ziņots, ka, gatavojoties turnīram, Latvijas volejbolisti iepriekšējā nedēļas nogalē triju dienu laikā dažādos sastāvos turpat Tartu zaudēja ziemeļu kaimiņiem igauņiem visos 14 setos.

Latvijas izlasē Eiropas Zelta līgas sacensību ciklā atpūta iedota Hermanam Egleskalnam un Denisam Petrovam.

Eiropas Zelta līgas grupu turnīra sacensības vīriešiem notiek no 28.maija līdz 6.jūnijam, aizvadot divus apļus sabraukumos. Vispirms komandas tikās Tartu, bet otrajā riņķī tiekas Liepājā. Finālčetrinieka cīņas Beļģijas pilsētā Kortrijkā ieplānotas 19. un 20.jūnijā.

Savukārt Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā 24 komandu vidū pēc 26 gadu pārtraukuma būs arī Latvijas izlase un kuram ar startu Eiropas Zelta līgā gatavojas Latvijas izlase, plānots no 1. līdz 18.septembrim četrās valstīs – Igaunijā, Somijā, Čehijā un Polijā. Latvijas izlase grupu turnīra spēles aizvadīs Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Valstsvienība D apakšgrupā ielozēta kopā ar Igauniju, Franciju, Vāciju, Slovākiju un Horvātiju.