Latvijas vīriešu volejbola izlase piektdien Liepājā cieta zaudējumu Eiropas Zelta līgas turnīra otrā riņķa pirmajā spēlē, ziņo LETA.

Latvieši ar rezultātu 1–3 (28:30, 23:25, 25:19, 16:25) atzina Beļģijas izlases pārākumu.

Latvijas izlasē ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Kristaps Šmits, 17 punktus pievienoja Kristers Dardzāns, bet 13 punkti bija Atvaram Ozoliņam. Šmitam un Ozoliņam bija pa trim punktiem blokā, bet par punktu vairāk pie tīkla guva Gustavs Freimanis.

Beļģiem ar 23 punktiem atzīmējās Tomass Ruso.

Dienas pirmajā spēlē Igaunija ar 3–1 (22:25, 25:13, 25:18, 25:16) bija pārāka pār Spāniju.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Tartu latvieši ar 1–3 piekāpās Beļģijai, otrajā ar 0–3 – igauņiem, bet trešajā ar 1–3 – spāņiem.

Pēc četrām spēlēm A grupā pirmo vietu ar 11 punktiem ieņem Igaunija, otrā ar desmit punktiem ir Beļģija, trīs punktus izcīnījusi Spānija, bet Latvija ir bešā.

Šī Latvijas vīriešu volejbola izlasei ir otrā sezona Eiropas Zelta līgas sacensībās. Pirmo reizi Latvijas valstsvienība tajā startēja 2019.gadā, kad trenera Avo Kēla vadībā izlase ierindojās otrajā vietā grupā, finālčetriniekā neiekļūstot.

Iepriekšējā sezonā Latvijai vajadzēja startēt Eiropas Sudraba līgas sacensībās, taču Covid–19 ierobežojumu dēļ tika atceltas gan Zelta, gan Sudraba līgas sacensības.

Kopā šis vīriešu izlasei ir jau ceturtais starts dažāda formāta Eiropas līgas turnīros.

Sestdien Latvija plkst.15.45 tiksies ar Spāniju, bet svētdien plkst.17.30 – ar Igauniju.

Jau ziņots, ka, gatavojoties turnīram, Latvijas volejbolisti iepriekšējā nedēļas nogalē triju dienu laikā dažādos sastāvos turpat Tartu zaudēja ziemeļu kaimiņiem igauņiem visos 14 setos.

Latvijas izlasē Eiropas Zelta līgas sacensību ciklā atpūta iedota Hermanam Egleskalnam un Denisam Petrovam.

Eiropas Zelta līgas grupu turnīra sacensības vīriešiem notiek no 28.maija līdz 6.jūnijam, aizvadot divus apļus sabraukumos. Vispirms komandas tikās Tartu, bet otrajā riņķī tiekas Liepājā. Finālčetrinieka cīņas Beļģijas pilsētā Kortrijkā ieplānotas 19. un 20.jūnijā.

Savukārt Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā 24 komandu vidū pēc 26 gadu pārtraukuma būs arī Latvijas izlase un kuram ar startu Eiropas Zelta līgā gatavojas Latvijas izlase, plānots no 1. līdz 18.septembrim četrās valstīs – Igaunijā, Somijā, Čehijā un Polijā. Latvijas izlase grupu turnīra spēles aizvadīs Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Valstsvienība D apakšgrupā ielozēta kopā ar Igauniju, Franciju, Vāciju, Slovākiju un Horvātiju.

Latvijas izlases kandidātu sastāvs Liepājai:

cēlāji – Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši"), Jānis Jansons (Nikosijas APOEL, Kipra);

otrā tempa uzbrucēji – Romāns Saušs ("VaLePa"), Kristaps Šmits (Jēkabpils "Lūši"), Atvars Ozoliņš ("Parnu", Igaunija), Edvarts Buivids ("Lindaren Volley Amriswill", Šveice), Patriks Pinka ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala");

diagonālie spēlētāji – Kristers Dardzāns, Jānis Medenis (abi – Jēkabpils "Lūši"), Kristaps Platačs ("Parnu", Igaunija);

pirmā tempa spēlētāji – Renārs Pauls Jansons ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala"), Toms Švans ("Parnu", Igaunija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi – Jēkabpils "Lūši");

"libero" – Ingars Ivanovs ("RTU Robežsardze"/"Jūrmala").