Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien ar zaudējumu noslēdza Eiropas Zelta līgas turnīru, ziņo LETA. Latvijas izlase Liepājā ar rezultātu 0–3 (20:25, 17:25, 16:25) piekāpās Igaunijai.

Ar desmit punktiem Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Kristaps Platačs, kurš divus punktus guva blokā, bet septiņi punkti bija Edvartam Buividam.

Igaunijas valstsvienībā ar 14 punktiem atzīmējās Renē Tepans.

Jau ziņots, ka piektdien latvieši ar 1–3 atzina Beļģijas izlases pārākumu, bet dienu vēlāk ar 0–3 zaudēja Spānijai. Igaunijas valstsvienība otrā apļa pirmajā spēlē ar 3–1 pārspēja Spāniju, bet sestdien ar 3–1 uzvarēja Beļģiju.

Pirmā apļa pirmajā mačā Tartu latvieši ar 1–3 piekāpās Beļģijai, otrajā ar 0–3 – igauņiem, bet trešajā ar 1–3 – spāņiem.

Pēc sešām spēlēm A grupā pirmo vietu ar 17 punktiem ieņēma Igaunija, Beļģija sekoja ar 13 punktiem, sešus punktus nopelnīja Spānija, bet Latvija palika bešā.

Šī Latvijas vīriešu volejbola izlasei bija otrā sezona Eiropas Zelta līgas sacensībās. Pirmo reizi Latvijas valstsvienība tajā startēja 2019.gadā, kad trenera Avo Kēla vadībā izlase ierindojās otrajā vietā grupā, finālčetriniekā neiekļūstot.

Iepriekšējā sezonā Latvijai vajadzēja startēt Eiropas Sudraba līgas sacensībās, taču Covid–19 ierobežojumu dēļ tika atceltas gan Zelta, gan Sudraba līgas sacensības.

Kopā šis vīriešu izlasei bija jau ceturtais starts dažāda formāta Eiropas līgas turnīros.

Jau ziņots, ka, gatavojoties turnīram, Latvijas volejbolisti iepriekšējā nedēļas nogalē triju dienu laikā dažādos sastāvos turpat Tartu zaudēja ziemeļu kaimiņiem igauņiem visos 14 setos.

Latvijas izlasē Eiropas Zelta līgas sacensību ciklā atpūta iedota Hermanam Egleskalnam un Denisam Petrovam.

Eiropas Zelta līgas grupu turnīra sacensības vīriešiem notiek no 28.maija līdz 6.jūnijam, aizvadot divus apļus sabraukumos. Vispirms komandas tikās Tartu, bet otrajā riņķī spēlēja Liepājā. Finālčetrinieka cīņas Beļģijas pilsētā Kortrijkā ieplānotas 19. un 20.jūnijā.

Savukārt Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā 24 komandu vidū pēc 26 gadu pārtraukuma būs arī Latvijas izlase un kuram ar startu Eiropas Zelta līgā gatavojas Latvijas izlase, plānots no 1. līdz 18.septembrim četrās valstīs – Igaunijā, Somijā, Čehijā un Polijā. Latvijas izlase grupu turnīra spēles aizvadīs Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Valstsvienība D apakšgrupā ielozēta kopā ar Igauniju, Franciju, Vāciju, Slovākiju un Horvātiju.