"Viensviens" Latvijas kausa futbolā astotdaļfinālā savā starpā divās spēlēs tiksies "Optibet" virslīgas klubi, noskaidrojās trešdien notikušajā izlozē, ziņo LETA.

Trešdien izlozes kārtībā 16 komandas, no kurām vairākas iepriekš pārvarēja trīs kvalifikācijas kārtas.

Zināms, ka astotdaļfinālā savā starpā tiksies virslīgas komandas "Riga" un "Metta", kā arī "Liepāja" un "Daugavpils". RFS pretim stāsies "Auda", "Valmiera" tiksies ar "Dinamo Rīga", "Tukums 2000"/TSS paredzēta tikšanās ar "Rēzekni", bet "Jelgava" viesos pie "Kauguri"/"Beitar".

Ventspilnieki viesies pie Daugavpils "Lokomotiv", kas nav tālu no iekļūšanas virslīgā, bet Jūrmalas "Spartaks" viesos lūkos pārvarēt "Grobiņas" latiņu.

Gadījumā, ja virslīgas klubs tiekas ar kādu no vājākās līgas komandām, spēli mājās aizvadīs zemākā čempionāta vienība.

Latvijas kausa izcīņā pašmāju klubi sacenšas ne tikai par trofeju, bet arī par tiesībām pārstāvēt Latviju Eirokausos, konkrēti, UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Pirmajā kārtā piedalījās 26 komandas no Latvijas otrās un trešās līgas, divas komandas automātiski kvalificējas nākamajai kārtai. Otrajā kārtā piedalījās trīspadsmit pirmās kārtas uzvarētāji, divi "wild-card" saņēmēji, kā arī deviņi pirmās līgas klubi.

Trešajā kārtā piedalījās divpadsmit otrās kārtas uzvarētāji, bet astotdaļfinālā sešām uzvarētājām pievienosies desmit "Optibet" virslīgas klubi.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Kopš 2017. gada turnīra uzvarētājiem tiek pasniegta jauna dizaina un identitātes trofeja.

Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn pie tās tika pirmoreiz vēsturē. Pērn rīdzinieki tikai papildlaikā pārspēja pēdējās desmitgades titulētāko kausa komandu "Jelgavu".

Turnīra titulētākā komanda ir vairs neeksistējošā "Skonto", kas no 1992. līdz 2012.gadam turnīrā triumfēja astoņas reizes.

Latvijas kauss futbolā vienā sezonā tika izspēlēts līdz 2008.gadam, bet kopš 2009./2010.gada tas turpmākos astoņus gadus tika iesākts iepriekšējā sezonā un pabeigts nākamā gada pavasarī. Līdz ar to ceturtā Latvijas dalībniece Eirokausos tika noskaidrota vien aptuveni mēnesi pirms jaunās UEFA Eiropas līgas sezonas sākuma.