No 10.līdz 15.maijam Ventspilī norisinājās starptautiskās ITF Juniors tenisa J4 kategorijas sacensības "Ventpils open". Liepājnieks Dāvis Rolis vienspēlēs izcīnīja dalīto 3.vietu, savukārt, liepājnieks Dāvids Špaks, spēlējot kopā ar Metjū Džonstonu no Singapūras, dubultspēlēs izcīnīja 2.vietu, informē Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja Dāvis Rolis, Dāvids Špaks, Enija Paula Aploka un Evelīna Ķīvīte. Visi Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņi dalību sacensībās uzsāka pamatturnīrā.

Meiteņu konkurencē, vienspēlēs Enija Paula Aploka un Evelīna Ķīvīte diemžēl nespēja pārvarēt sacensību 1.kārtu. Abām liepājniecēm spēlējot pārī, diemžēl arī dubultspēlēs meitenes nespēja pārvarēt 1.kārtu.

Zēnu konkurencē, vienspēlēs Dāvis Rolis 1.kārtā guva uzvaru pār ar 6.numuru izsēto Francijas pārstāvi Valentīnu Faurē ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-1, savukārt, 2.kārtā ar 7-6(2), 3-1 tika gūta uzvaru pār citu Latvijas pārstāvi – Reini Kupferu. Ceturtdaļfinālā Dāvis ar 2-6, 7-5, 6-2 pārspēja Beļģijas pārstāvi Džošua Nujtu. Cīņā par finālu Dāvis ar 5-7, 2-6 atzina ar 7.numuru izsētā latvieša Gustava Dambiņa pārākumu, līdz ar to ierindojoties dalītajā 3.vietā. Dāvids Špaks vienspēļu 1.kārtā diemžēl piedzīvoja zaudējumu Polijas pārstāvim Lečam Gontaram ar 3-6, 6-3, 3-6.

Dubultspēlēs liepājnieks Dāvis Rolis sacentās kopā ar Lietuvas pārstāvi Jūliju Augunu. 1.kārtā Dāvis ar Jūliju guva uzvaru ar 6-2, 7-6(5) pār Jakubu Filipu no Čehijas un Marku Lazarčiku no Slovākijas. Cīņā par pusfinālu Dāvis ar Jūliju atzina ar 3.numuru izsēto Valentīna Faurē (Francija) un Džošuā Nujta (Beļģija) pārākumu ar 6-7(4), 3-6.

Dāvids Špaks. Publicitātes foto

Savukārt, otrs liepājnieks, Dāvids Špaks dubultspēlēs sacentās kopā ar Singapūras pārstāvi Metjū Džonstonu. Abi jaunieši sacensībās bija izsēti ar 2.numuru un pirmo spēli uzsāka ceturtdaļfinālā, kurā ar 6-1, 6-4 pārspēja Mateo Latasti no Francijas un Tauru Micku (Tauras Mickus) no Lietuvas. Pusfinālā Dāvids ar Metjū, spraigā cīņā, guva uzvaru pār Valentīnu Faurē un Džošuā Nujtu ar 3-6, 6-3, 10-5. Finālā Latvijas un Singapūras apvienotajam pārim pretim stājās Luka Novakovičs no Nīderlandes un Aleks-Andrē Ojasalu no Igaunijas. Spraigā cīņā ar rezultātu 7-6(6), 5-7, 6-10 Dāvids ar Metjū piekāpās saviem pretiniekiem un dubultspēļu sacensībās izcīnīja 2.vietu.