Latvijas futbola virslīgas komanda "Liepāja" piektdien savā laukumā uzvarēja RFS komandu, palīdzot "Riga" izcīnīt čempiona titulu divas kārtas pirms turnīra beigām, bet otrā atliktajā spēlē "Jelgava" mājās spēlēja neizšķirti ar "Valmieru", viesiem tuvinoties bronzas godalgām, ziņo LETA.

"Liepāja" savā laukumā 22.kārtas atliktajā mačā pieveica RFS komandu ar 1:0 (0:0). Vārtus guva Dodo.

Šī bija atliktās spēles Liepājā pārspēle, kurā elektrības traucējumu dēļ mājinieki jau bija panākuši 1:0 pārsvaru, taču spēli Latvijas Futbola federācija lēma pārspēlēt no pirmās minūtes.

Pirmais puslaiks pagāja cīņā vienai komandai ar otru un spēcīgo vēju. Vārtu gūšanas momenti bija tikai viesiem, kuri spēlēja pa vējam. Roberta Savaļnieka raidījumu atvairīja mājinieku vārtsargs Oleksandrs Ribka, bet Jānis Ikaunieks raidīja bumbu pāri vārtiem.

70.minūtē pēc bīstamas standartsituācijas Jānis Ikaunieks bija tiešā mājinieku vārtu tuvumā, taču līdz sitienam netika. Četras minūtes vēlāk pēc centrējuma no labās puses Ikauniekam vēlreiz bija laba pozīcija soda laukuma vidū, taču sitiens sanāca tieši virsū vārtsargam Ribkam.

Tikmēr praktiski vienīgais mājinieku uzbrukums beidzās ar Milana Joksimoviča piespēli soda laukumā un Luisa Paulu Hilariu jeb Dodo negaidītu sitienu pa zemi, pārsteidzot vārtsargu Kasparu Ikstenu – 1:0.

Tas nozīmēja, ka priekšlaicīgi par čempioni trešo reizi pēc kārtas kļuvusi "Riga", RFS tiekot sudraba medaļām.

"Liepājas" futbolisti virslīgā lieliski aizvada sezonas otro pusi. 15 pēdējos mačos virslīgā un Latvijas kausa sacensībās ciesti tikai divi zaudējumi, četras uzvaras izcīnot Latvijas kausa izcīņā, kā arī kļūstot par kausa ieguvējiem. Tomēr abi zaudējumi piedzīvoti pēdējās trijās virslīgas cīņās. Pēc 1:2 zaudējuma viesos pret "Riga" viesos ar 2:0 bija uzvarēta "Ventspils", bet pēdējā kārtā 4.novembrī savā laukumā ar 0:1 atzīts Jūrmalas "Spartaka" pārākums.

Pēc Latvijas kausa celšanas virs galvas komandas spēlētājs Artūrs Karašausks izteicās, ka atlikušās spēles liepājniekiem ir maznozīmīgas, jo vieta nākamās sezonas Eiropas līgas sacensībās ir nodrošināta ar uzvaru kausa izcīņā.

RFS, tieši otrādi, šī bija iespēja aizķerties aiz cerības kļūt par čempioni jau šogad. Tās izredzes gan ir ietekmējusi Covid–19 sērga, kas trešdien lika klubam vēstīt par trim saslimšanas gadījumiem komandā. Lai izcīnītu čempionu titulu, RFS bija trīsreiz jāuzvar, bet "Riga" – divreiz jāzaudē.

RFS virslīgā nebija zaudējusi jau kopš 25.jūlija, kad ar 2:3 viesos piekāpās "Ventspilij". Tomēr tuvošanos "Riga" vienībai piebremzēja neizšķirti ar "Spartaku", "Ventspili" un "Valmieru".

Šosezon abās savstarpējās spēlēs bija uzvarējusi RFS – 5:2 un 3:0.

"Liepājai" viena spēle diskvalifikācijas dēļ bija jāizlaiž Sejdinam Keitā.

Otrā piektdienas mačā "Jelgava" spēlēja 2:2 (1:0) ar "Valmieru".