"Pafbet" Latvijas–Igaunijas basketbola līgā (LIBL) sestdien "Liepāja" ar 79:72 (22:20, 23:22, 13:16, 21:14) uzvarēja "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskolu".

Rezultatīvākais Kurzemes vienībā ar 21 punktu, sešām bumbām zem groziem un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Dāvis Geks, bet Roberts Bērziņš izcēlās ar 13 punktiem.

Valmieras klubā pa 18 punktiem guva Edmunds Elksnis un Ervīns Jonāts, kuri arī attiecīgi izcīnīja septiņas un sešas atlēkušās bumbas. Elksnis arī četreiz pārtvēra bumbu.

Kurzemes komanda ar četrām uzvarām deviņās spēlēs ir Latvijas komandu turnīra ceturtajā vietā, bet Vidzemes vienība ar diviem panākumiem astoņās cīņās ir piektā.

Pirmā apļa spēlē uzvarētāji noskaidrojās pašā galotnē, kurā aukstasinīgāki bija liepājnieki (88:86). Toreiz valmierieši visu spēli aizvadīja mazliet stabilāk, un vadībā atradās ilgāku laiku, nekā pretinieki. Toties "Liepājai" izdevās divi izrāvieni.

"Liepājas" ierindā atgriezušies vairāki savainotie spēlētāji un pirms nedēļas "Latvijas Universitāti" izdevās pārspēt itin pārliecinoši (79:62). Sezonas garumā labākā statistika Iļjam Gromovam (15,3 punkti un 8,9 atlēkušās bumbas). Šonedēļ "Liepāja" grozā apakšu pastiprināja ar Zigmāru Raimo, kurš profesionāļa gaitas uzsāka Lietuvā.

Valmierieši pēdējās 20 dienās aizvadījuši tikai vienu spēli, kurā nespēja uzspiest nopietnu cīņu "VEF Rīga" (64:93). Jau trešo sezonu izteikts komandas līderis ir Edmunds Elksnis – 21,2 punkts un 8,3 rezultatīvas piespēles (labākais rezultāts līgā).

Jau ziņots, ka pamatturnīrā komandas mačus aizvadīs tikai savu valstu robežās. Sākotnēji bija paredzēts, ka tā būs tikai no 3.oktobra līdz 5.decembrim, kad bija paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā, savu miniturnīru izspēlējot arī septiņām Igaunijas komandām.

Ņemot vērā "Covid–19" straujo izplatību, nolemts, ka pamatturnīrs tiks izspēlēts divās atsevišķās grupās – Igaunijas un Latvijas –, katrā no tām aizvadot četru apļu turnīru.

Šobrīd vēl notiek diskusijas par to, kādā veidā tiks izspēlēts izslēgšanas turnīrs.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām bija plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiktu izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un "Final Four" turnīrs.