Latvijas basketbola klubs "Liepāja" papildinājis sastāvu ar centra spēlētāju Iļju Gromovu, informē komanda, ziņo LETA.

Gromovs iepriekšējo sezonu pavadīja Krievijas superlīgas jeb pēc spēka otrās līgas komandā Revdas Temp-SUMZ-UGMK, kuras sastāvā 14 mačos caurmērā guva 4,6 punktus, izcīnīja 3,9 atlēkušās bumbas un bloķēja 0,9 metienus.

Pērn viņš "Samara" komandas sastāvā kļuva par superlīgas čempionu, bet 2018./2019.gada sezonas pirmo pusi Gromovs pavadīja Jūrmalas klubā.

Kā atzīts basketbolists, izvērtējot sadarbības iespēju, viņu uzrunāja galvenā trenera Artūra Visocka-Rubeņa pieeja.

"Uzskatu, ka veiksmīga sadarbība ar treneri var dot lieliskus rezultātus. Vēlos cīnīties un iet uz kopēju mērķi. Sasniegt maksimumu situācijās, kad liekas, ka tas nav iespējams. Galvenais ir virzīties uz priekšu un neapstāties, tad viss izdosies," klubs citē 25 gadus vecā Gromova teikto.

Visockis - Rubenis atzīmē, ka Gromovs ir kustīgs, moderns centra spēlētājs, kurš ļoti organiski iekļausies komandas spēlētajā basketbolā.

"Iļja ir ļoti izsalcis, lai pierādītu, ka ir izlases kalibra spēlētājs. Tāpēc ticu, ka procesā sasniegsim gan komandas, gan Iļjas individuālos mērķus," pauž Visockis - Rubenis.

Gromovs "VEF Rīga" sastāvā izcīnījis Latvijas čempionāta zelta un sudraba medaļas, tāpat viņš pārstāvējis "Ventspili". 2016.gada vasarā Gromovs Sanantonio "Spurs" sastāvā spēlēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgā.

Gromovs pārstāvējis dažāda vecuma Latvijas jaunatnes izlases, 2013.gadā izcīnot Eiropas U-20 čempionāta bronzas medaļas. Viņš arī spēlējis Latvijas nacionālajā valstsvienībā.

Jau ziņots, ka Liepājas komandā līgumi uz nākamo sezonu ir noslēgti ar Renāru Birkānu, Dāvi Geku, Robertu Bērziņu un Robertu Krastiņu.

Pēc Valgas-Valkas komandas izstāšanās no Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas turnīra liepājnieki sezonu noslēdza kā pēdējie starp 14 palikušajām komandām.