Sestdien, 19.septembrī junioru komanda BK "Liepāja/LSSS" uzsāka dalību jaunizveidotajā turnīrā "Latvijas Kauss", 1.kārtas pirmajā spēlē savā laukumā pārspējot Iecavas "Dartija" ar rezultātu 84:71, informē BK "Liepāja" pārstāvis Normunds Atvars.

Spēli mūsu komanda sāka ar Valteru Vuciņu, Kārli Šenbergu, Adrianu Šnipki, Raimondu Čudaru un Dāvidu Ozoliņu, bet viesu starta pieciniekā bija Edvardu Jašuku, Gundaru Bričku, Nauri Bikovu, Franci Lisovski un komandas kapteini Jāni Eiduku. Pirmos punktus spēlē guva mūsējie, kad pēc precīziem trim uzbrukumiem groza tuvumā precīzi meta Valters Vuciņš un Ozoliņš divreiz (6:0), uz ko viesi atbildēja ar vienu precīzu soda metienu un tālmetienu (6:4) un pēc spēlētām piecām minūtēm Krists Pīternieks pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc tās sekmīgs no tālās distances ir Valters Vuciņš, viesi realizē divus soda metienus, Matisons pievieno divus punktus, bet Čudars pēc diviem soda metieniem un tālmetiena pirmo reizi spēlē liepājniekiem dod +10 (16:6). Čudars turpina būt sekmīgs, pēc kārētējiem iecavnieku sodiņiem, Raimondam precīzs pustālais metiens un divi soda metieni, un liepājnieku pārsvars sasniedz arī +12 (20:8). Abas komandas apmainās ar dažiem precīziem raidījumiem un pirmā ceturtdaļa noslēdzas ar BK "Liepāja/LSSS" vadību (23:12).

Otrās ceturtdaļas sākumā piecus punktus atspēlē viesi (sekmīgs tālmetiens un divpunktnieks) (23:17) un uz apspriedi savējos aicina Krists Pīternieks. Ozoliņš ir precīzs no soda līnijas, turpretī viesi realizē jau trešo trejaci un pēc Bričkas divpunktieka starpība ir vairs tikai 3 punkti (25:22). Īsā brīdī iniciatīvu uzbrukumā uzņemas Adrians Šnipke esot sekmīgs no tuvas distances un no tālās (30:22) un minūtes pārtraukumu pieprasa jau "Dartijas" komanda. Puslaika izskaņā rezultāta starpība svārstās zem 10 punktiem, bet pēdējos punktus puslaikā no soda metiena līnijas ar mainīgām sekmēm gūstot iecavniekiem, rezultāts ir 40:32.

Trešajā ceturtdaļā joprojām mūsu komandai neveicas ar metienu realizāciju, savukārt, viesiem gluži pretēji, veiksme uzsmaida arvien biežāk un pēc diviem precīziem tālmetieniem īsā laikā, pirmo reizi vadībā izvirzās "Dartija" (43:42). Valters Vuciņš uzreiz atbild ar sekmīgu metienu no groza apakšas, bet Šnipke atgūst liepājniekiem +3 (46:43). Vēl dažas sekmīgas darbības mūsu komandai abos laukuma galos, bet no rezultāta 49:47, viesi gūst sešus bezatbildes punktus un esam iedzinējos ar lielāko punktu starpību spēlē (-4, 49:53). Adrians Šnipke atbild ar precīzu metienu no groza apakšas, bet Artūrs Vuciņš ar sekmīgu tālmetienu atgūst BK "Liepāja/LSSS" vadību (54:53). Čudars ar soda metieniem palielina liepājnieku pārsvaru (56:53), bet viesi realizē sarežģītu tālmetienu un atkal neizšķirts (56:56). Vēlreiz no tālmetiena atzīmes ir precīzs Artūrs Vuciņš, kuram pēc tam nospēlējot lieliski aizsardzībā izdodas noturēt iecavniekus bez metiena un pēc trim ceturtdaļām viena tālmetiena tiesa šķir abas komandas (59:56).

Ceturtās ceturtdaļas sākumā turpinās neliela "apšaude" no tālās distances: uz viesu spēlētāja Bikova trejaci mūsējiem precīzs atkal ir Artūrs Vuciņš (62:59). Lai arī cik sekmīgi bija mūsu juniori, vienmēr viesi atbildēja ar saviem precīzajiem uzbrukumiem un kad līdz pamatlaika beigām atlika 5:48 spēles laika minūtes pārtraukumu pieprasīja Krists Pīternieks (66:66). Pēc tā beidzot izdevās mūsu komandai būt pārākiem abos laukuma galos, un ļoti sekmīgi uzbrūkot, tika gūti 18 punkti, viesiem ļaujot gūt tikai 5 un ar pēdējās sekundes metienu Kārlis Šenbergs fiksē spēles rezultātu 84:71.

Šajā spēlē sekmīgākais uzbrukumā bija Adrians Šnipke, kuram 20 punkti, 8 atl.bumbas un 5 rezultatīvas piespēles (3 no tām mača pēdējās 5 minūtēs), brāļiem Vuciņiem kopā 18 punkti (Artūram 11, Valteram 7) kā arī 6 rezultatīvas piespēles uz abiem. Daudzpusīgi nospēlēja arī Raimonds Čudars, gūstot 18 punktus (soda metieni 8/8) un izcīnot 8 atl.bumbas. Viesu rindās 18 punkti Bričkam, bet 16 Eidukam. Mūsu komanda bija pārāka cīņā par atlēkušajām bumbām (49 pret 37), mazāk pieļautu kļūdu (11 pret 14), kā arī labāks metienu procents no soda metienu līnijas ar ko pietika uzvarai šajā spēlē. Atbildes spēle notiks 23. septembrī Iecavā. Nākošajā kārtā iekļūst komanda, kura ir pārāka divu spēļu summā.