"Douglas" Baltijas Basketbola līgas (DBBL) turnīrs atsāksies februārī, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS), ziņo LETA.

Baltijas Basketbola līgas turnīrs tika pārtraukts 2020.gada 17.oktobrī līdz ar epidemioloģiskās situācijas saasināšanos. Elites grupā spēlē piecas Latvijas komandas un bija paredzēts, ka līdz decembrim spēles tiks aizvadītas tikai vienas valsts ietvaros.

Līdz turnīra apturēšanai komandas bija sasniegušas šādu bilanci: "TTT Rīga" 3–0, RSU 2–3, "Liepāja"/LSSS 2–1, "Latvijas Universitāte" 1–2, BJBS "Rīga"/"Juniores" 0–3.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas direktore Līga Godmane uzsver, ka patlaban spēkā esošie noteikumi ļauj aizvadīt Latvijas čempionāta augstākās līgas sacensības nosacīti izolētā vidē, kā arī organizēt jaunatnes izlašu darbu.

"Izrunājot situāciju ar klubu pārstāvjiem secinājām, ka četrās komandās spēlē vai nu profesionālas basketbolistes vai studentes un skolnieces, kurām mācību process notiek attālināti, līdz ar to speciālie "burbuļi" nepārklājas," LBS citē Goldmanes teikto.

Pagaidām spēles paredzētas Latvijā. Provizoriskais kalendārs paredz, ka komandas izspēlēs atlikušās pirmā un otrā apļa spēles, kā arī vēl divus apļus, kuros pievienosies arī U–16 izlase.

"Ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā komunicējam par iespēju pavasarī aizvadīt finālspēles, ja epidemioloģiskā situācija visās trijās valstīs to ļaus," saka Goldmane.

Turnīru paredzēts atsākt 5.februārī.