Septembra beigās Liepājā un Grobiņas pagastā notiks divu dienu seminārs par ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībās, informē aģentūra LETA.

"Lielai daļai Latvijas pašvaldību ir daudz aktuālu jautājumu par ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu, sākot no operatoru izvēles, šķirošanas punktu un laukumu izveidošanas un beidzot ar piesārņoto teritoriju sakopšanu un iedzīvotāju atbildības veicināšanu," semināra nepieciešamību skaidroja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Liepājas RAS" sabiedrisko attiecību speciālists Viktors Birze.
.
Seminārā aicināti piedalīties atkritumu apsaimniekotāji, Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas un Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas pārstāvji, pašvaldību pārstāvji, likumdevēji, kontrolējošās iestādes un zinātniskās institūcijas. Semināra mērķis ir rosināt nozares profesionāļu un iesaistīto pušu diskusijas par atkritumu apsaimniekošanas likumdošanu, publiskajiem iepirkumiem, to kritērijiem un dažādu pašvaldību pieredzi, nodrošinot videi un iedzīvotājiem draudzīgu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un tā pieejamību. Tādējādi kopīgi tiks meklēti kvalitatīvi risinājumi ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanai Latvijas reģionos, skaidroja Birze.

Semināra noslēgumā 30.septembrī pulksten 12 paredzēta paneļdiskusija "Ieguvumi un riski - pašvaldība, privātais bizness vai publiskā partnerība?". Diskusiju vadīs laikraksta "Dienas Bizness" žurnāliste Elīna Pankovska.

29.septembrī seminārs notiks atkritumu poligonā "Ķīvītes", Grobiņas pagastā, bet 30.septembrī tas turpināsies viesnīcā "Promenade Hotel" Liepājā, Vecajā Ostmalā 40.

Semināru ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu organizē biedrība "Dzīvo zaļāk!", sadarbojoties ar uzņēmumu "Liepājas RAS".