Šonedēļ Liepājā sāk uzstādīt Ziemassvētku rotājumus. Tie iemirdzēsies šīs nedēļas nogalē, taču viss krāšņums kļūs redzams pakāpeniski, decembra pirmajā pusē.

Galveno Ziemassvētku egli liepājnieki iedegs šo svētdien, 29.novembrī, pulksten 17,  tāpēc to Rožu laukumā uzcels un izdekorēs ceturtdien, piektdien, sestdien. Tāpat šajās dienās uzstādīts Adventes vainags un citi Rožu laukuma rotājumi.

Pirmās Adventes sveces iedegšana Rožu laukumā notiks sestdien, 28. novembrī, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Šogad pilsētas centrā iecerētas divas egles – Rožu laukumā un arī pie koncertzāles Lielais dzintars. Pie koncertzāles egli paredzēts iedegt nākošnedēļ. Savukārt egles iedegšanas pasākums Karostā, laukumā iepretī sociālajai mājai Ģenerāļa Baloža ielā, notiks svētdien, 29. novembrī, plkst. 14.00.

Šogad pilsētas centrā redzēsim pēc jaunas koncepcijas izgatavotus svētku elementus. Ziemassvētku un gadumijas rotājumi veidoti tā, lai atgādinātu bērnībā lasīto pasaku noskaņas. Centrālais rotājums tiks izvietots Liepājas universitātes priekšlaukumā, un tā būs liela pasaku grāmata – kā vadmotīvs pārējam centra noformējumam. Pie pasaku grāmatas katrs varēs gan nofotografēties, gan apsēsties lielajā vecmāmiņas krēslā un noklausīties kādu Ziemassvētku dziesmiņu vai pasakas audio ierakstu.  

Gaišumu pilsētas ielās vairos lukturīšu tēma. Lukturīši apgaismos Kurzemes skvēru, Rožu laukumu un Lielo ielu.

Vieglumu pilsētas rotājumos sajutīsim, skatot baltās spalvas formas. Spalva vai balta dūna pasakās nereti pielīdzināta tikko uzsniguša sniega segai. Zoss spalva senāk bija arī rakstāmpiederums, ar ko pierakstītas pasakas, ko mums lasījušas vecmāmiņas. Putna spalvas un dūnu motīvs rotās Lielo egli pilsētas centrā un veidosies gaismas staru zīmējumu projekcijās uz ēku sienām.

Kā ik gadus šajā laikā, pa pilsētu atkal kursēs Ziemassvētku tramvajs.

No iepriekšējiem gadiem saglabātos rotājumus uzstādīs un tie uzmirdzēs Šķēdes, Uliha, M. Ķempes, Slimnīcas, Ganību un Pulvera ielā, arī Karostā, kā arī uz pilsētas robežām un uz Jaunā tilta.

Rotājumi būs no decembra sākuma līdz februāra sākumam.

Jau vasarā, lai nodrošinātu Ziemassvētku rotājumus visā pilsētā, notika trīs pašvaldības iepirkumi.

Pilsētas ielu un laukumu izgaismošanu un noformēšanu nodrošina SIA "RED CONCEPT", Ziemassvētku tramvaju rotā SIA "Reklāmas apgāds".