Ziemassvētku prieks ar koncertiem, dievkalpojumiem, ciemiņiem un dāvanām, piparkūku cepšanu un citiem pasākumiem šomēnes ienācis arī visās Liepājas sociālajās iestādēs.

Šis svētku laiks raksturīgs ar daudzveidīgiem svētku pasākumiem, jo cilvēkiem svarīgi, ka viņus kāds atceras, apciemo un iepriecina – svētku pasākumos piedalās ciemiņi no skolām, baznīcu draudzēm, kultūras iestādēm, uzņēmumiem un labdarības organizācijām, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā šajā pirmssvētku laikā atzīst Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča, "Ir prieks par katru, kurš atsaucas aicinājumam ziedot, par katru, kurš meklē iespēju atbalstīt citus. Ir daudzveidīgi pasākumi, dāvanas – sākot ar pašgatavotām ievārījuma burciņām un beidzot ar dāvanu kartēm par nozīmīgām summām. Labdarība ir tad, kad svarīgāks par to, ko mēs ziedojam, ir tas, ar kādu attieksmi mēs to darām. Tāpēc Paldies visiem, kuri iepriecināja, piepildīja mūsu cilvēku sirdis ar prieku, labsirdību!"

Sociālā dzīvojamā mājā Ģenerāļa Baloža ielā 1 svētku ieskaņas pasākumi notika jau kopš decembra sākuma, kad biedrības "Latvijas Pirmās palīdzības vienības" meitenes vadīja radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, izgatavoja Ziemassvētku dāvanu maisiņus ar dekorācijām un karameļu konfektes. 15.decembrī mājā notika Karostas mūzikas skolas bērnu un pedagogu koncerts ģitāras skolotājas Daces Milzeres vadībā, bet "Kiš–miš vakarā" – priekšnesumi, mūzika, dejas, radošās darbnīcas bērniem, kurā piedalījās mūziķi no ASV un Brazīlijas. Pasākumu organizēja Mārcis Dejus no Karostas. 19.decembrī notika Karostas pensionāru centra "Pīlādzītis" koncerts, bet 21.decembrī – tikšanās ar Liepājas hokejistiem, kuri ieradās ar dāvinājumu bērniem labdarības hokeja laikā "Lāči lido" saziedotās mīkstās rotaļļietas.

Daudzveidīgi pasākumi Ģimenēm ar bērniem, tāpat kā katru gadu, notika arī Sociālā dzīvojamā mājā Flotes ielā 14.

Veco ļaužu dzīvojamās mājas seniorus Ziemassvētku gaidīšanas laikā apciemoja un iepriecināja SIA "Ūdensputni" ar Adventa vainaga iedegšanas pasākumu, radošām darbnīcām, kopīgu raušu un piparkūku cepšanu, Ziemassvētku rotājumu gatavošanu; jauktais koris "Lauma"; Ezerkrasta sākumskolas 3.b klases skolēni ar ģimenēs sagādātajām dāvanām ( ievārījumiem, konfektēm, tējām u.c.); jauktais koris "Kursa" ar Ziemassvētku ieskaņas koncertu; "Jauniešu mājas" jaunieši, kuri kopā ar senioriem darbojās radošajās darbnīcās, gatavojot Ziemassvētku rotājumus, cienāja seniorus ar tēju un cepumiem. Dāvanas bija sarūpējuši arī SIA Virši – A darbinieki, un jaunieši no Liepājas Valsts tehnikuma dienesta viesnīcas Ventspils ielā.

Biedrības "Bumerstyle Latvija" rīkotajā Ziemassvētku pasākumā "Dāvā siltumu" piedalījās dziedātāja Andra Bumbiere, kura dziedāja vecās un jaunās latviešu dziesmas. Biedrība bija sarūpējusi dāvanas, foto, video par Liepāju. 25.decembrī mācītājs Mārtiņš Urdze Veco ļaužu mājā vadīs Ziemassvētku dievkalpojumu ar Dievgaldu.

Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem Adventa laikā katru nedēļu notika sveču iedegšana ar dziesmām un nelielu dievkalpojumu, kurus vadīja mācītāji Mārtiņš Urdze, Jūras spēku kapelāns Dāvids Šterns, luterāņu mācītājs Raitis Šēners. Metodistu draudze Dienas centra dalībniekiem sarīkoja arī radošās darbnīcas. 20.decembrī notika Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas locekļu koncerts. Adventa laikā katru dienu bija kāds pasākums, kura laikā tika atvērts pašu klientu gatavotais Adventa kalendārs dienu tuvāk Ziemassvētkiem, ar konkrētu uzdevumu un saldumiem. Centra dalībnieki un darbinieki pašu rokām darināja arī glītas Ziemassvētku kartiņas, kuras aizceļoja arī uz Liepājas sadraudzības pilsētu Darmštati.

22.decembrī Dienas centra darbinieki kopā ar klientiem brauca uz mežu pušķot eglīti meža zvēriem ar dārzeņiem, sarīkojot mežā arī atrakcijas. Pēc tam Dienas centrā notiks klientu veidota izrāde "Vecīša cimdiņš", svētku mielasts kopā ar vecākiem, uz kuru ieradīsies Ziemassvētku vecītis ar dāvanu maisu, būs arī filmu un foto prezentācija no Dienas centra dzīves.

Dienas centrs pateicas ziedotājiem – Ingai Āreniecei-Podiņai, SIA "Lauma Fabrics", SIA "ICotton", kuri palīdzēja sarūpēt svētku dāvanas!

Nakts patversmes iedzīvotājiem 24.decembrī Pestīšanas armija rīkos Ziemassvētku dievkalpojumu un pēc tam – kopīgas svētku vakariņas Metodistu baznīcā.

27.decembrī 133 sociālo dzīvojamo māju ģimeņu bērniem un bērniem invalīdiem būs iespēja bez maksas apmeklēt izrādi Liepājas Olimpiskajā centrā – Jaungada pasaku visai ģimenei "Troļļu Jaungada piedzīvojumi".

Arī Baronese fon Tīzenhauzena no Darmštates šogad sarūpējusi Ziemassvētku paciņas Veco ļaužu mājai un Dienas centram klientiem.
Šogad pirmo reizi notiek īpašs svētku pasākums visām Liepājas audžuģimenēm – Ziemasssvētku rūķis kopā ar biedrību "World Culture Society", tās pārstāvi Ediju Klaiši un atbalstītājiem aicina audžuģimenes kopā ar saviem un audžubērniem uz Ziemassvētku pasākumu 27.decembrī pulksten 18 BJC "Vaduguns", kur būs leļļu teātra izrāde, rotaļas un dāvanas. Uz pasākumu uzaicināti 75 bērni un 39 vecāki.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēnu parlaments jau vairākus gadus decembrī tradicionāli pievērš uzmanību labdarībai, šogad bija vairāki pasākumi. 13.decembrī skolas zālē notika koncerts "Atver savu sirdi", kurš tika veltīts biedrībai "Dižvanagi" bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitācijai. Dalībniekus iepriecināja parlamenta jauniešu izveidotais Simpsonu ģimenes stāsts par to, kā ģimene sagaida svētkus un atrod savu Ziemassvētku brīnumu – iemācās uzklausīt viens otru un ticēt saviem sapņiem.

Vairākas pēcpusdienas skolā smaržoja pēc piparkūkām, jo jaunieši cepa piparkūkas skolasbiedriem, kuri tika aicināti ziedot cilvēkiem, kam neklājas viegli – šoreiz divām jaunām vientuļām māmiņām. Piparkūkas bija pret ziedojumu. Šim mērķim tika saziedoti 200 eiro.

Akcijā "Dāvanu maiss" jau trešo gadu Ziemassvētku laikā ikviens skolēns, skolotājs tiek aicināts sagatavot dāvanu Iļģu pansionāta iedzīvotājiem. Šogad dāvanām klāt tika pievienota arī prāva vēstuļu kaudzīte. Sirsnīgo rindu autori – pasākuma "Zentai Mauriņai 120" dalībnieki. Lielais dāvanu klāsts kopā ar vēstulēm otrdien, 19.decembrī, tika nogādāts Iļģu pansionātā, kur jaunieši pansionāta iedzīvotājus iepriecināja ne tikai ar dāvanām, bet arī svētku koncertu.

Daudz viesu šogad pabijuši arī Liepājas Bērnunamā – gan individuālie ziedotāji, gan hokejisti ar dāvinājumu no labdarības hokeja mača "Lāči lido", arī Izglītības pārvaldes pārstāvji, kuri bija sarūpējuši gan nelielas dāvaniņas, gan svētku rotaļas rūķu vadībā un citi labdari.