Jau rīt kompetenta vērtēšanas komisija izvērtēs Liepājas Kultūras balvai 2016 iesniegtos pieteikumus, informē Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Kultūras balvai 2016 izvirzītas gan radošu apvienību inicatīvas, gan individuāli sasniegumi, kas veicinājuši Liepājas kultūras dzīves krāsainību, augstvērtību un atpazīstamību gan Latvijas, gan pasaules mērogā.

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis. Savukārt, vērtēšanas komisijas sastāvā ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas projektu vadītāja un Melngaiļskolas bigbenda menedžere Irita Kālēja, mākslinieks Egons Peršēvics, komponists, mūziķis un kultūras žurnālists Edgars Raginskis, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane, laikraksta "Kurzemes vārds” žurnāliste Ilze Kļepikova un mūziķis, radio un televīzijas raidījumu vadītājs Zigfrīds Muktupāvels.

Par sajūtām gan balvas saņēmēja, gan žūrijas komisijas pusē stāsta Irita Kalēja: "Ir pagājis gads no ļoti nozīmīga un emocionāli īpaši saviļņojoša mirkļa – mirkļa, kad ar sirdi un lielu darba mīlestību izauklētais Liepājas Melngaiļskolas bigbends un tā vadītājs Jānis Ivuškāns saņēma Liepājas Kultūras balvu 2015. Ja gadu atpakaļ šajā posmā jutu pozitīva satraukuma trīsas un neziņu par to vai būsim pamanīti, sadzirdēti un novērtēti – šogad jūtos pilnīgi pretēji, jo apzinos, ka esmu apņēmusies grūtu un īpaši atbildīgu pienākumu: izvērtēt pretendentus 2016.gada Liepājas Kultūras balvai. Izlasot pieteikumus, esmu milzīgās radošās mokās, jo apzinos, ka kultūru nevar ne nosvērt uz svariem, ne nomērīt ar lineālu. Taču redzu, ka Liepāja ir ļoti pamatoti ambicioza arī kultūras jomā. Mums tiešām ir ar ko lepoties: gan ar valsts mēroga pasākumiem, gan personībām, kas ar entuziasmu, nesavtīgu darbu un idejām veido mūsu ikdienu krāšņāku un kultūrvidi bagātāku.”

Šogad Liepājas Kultūras balvu pasniegs sesto gadu pēc kārtas. Kultūras balvas uzdevums ir novērtēt tos kultūras notikumus un personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā. Laureāti tiks paziņoti 24.februārī Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonijā.

Pagājušajā gadā tika pasniegtas deviņas Liepājas pilsētas domes pateicības un Liepājas kultūras balvas 2015 statuetes, savukārt naudas prēmijas saņēma divi pretendenti:

Prēmiju 2100 eiro apmērā saņēma Jānis Krastiņš par 2015. gadā izdoto grāmatu "Liepāja. Jūgendstila arhitektūra” un ilggadēju ieguldījumu Liepājas jūgendstila arhitektūras pētīšanā. Tāpat prēmiju 2100 eiro apmērā saņēma arī Melngaiļskolas bigbends un vadītājs Jānis Ivuškāns par kolektīvu izaugsmi, aktīvu darbību un izciliem sasniegumiem starptautiskos konkursos 2015.gadā. Savukārt, īpašu pateicību par mākslinieciski augstvērtīgu atklāšanas koncertcikla programmas izveidi un realizāciju saņēma koncertzāles "Lielais dzintars” radošā komanda.