SIA "Ervils" īpašnieks Ervils Laugalis un SIA "Vētra S" īpašnieks Māris Stankevičs ziedojuši Ulda Seska vadītajai varas partijai apaļu summu – Ls 10 000.

Lai noskaidrotu, vai šis nav varas uzpirkšanas mēģinājums, vaicājām, kādi motīvi mudinājuši uzņēmējus, kuri nav šīs partijas biedri un nekad iepriekš nav ziedojuši jelkādai politiskajai partijai, pēkšņi kļūt tik dāsniem?

Uzņēmējs Māris Stankevičs, kurš Liepājas partijai ziedojis Ls 7000, sākumā iebilda, ka pa telefonu intervijas nesniedzot. Tomēr tik daudz atklāja, ka ziedojis, nenorādot konkrētu mērķi – tā teikt, atstājot partijas pašas ziņā, kā naudu izlietot.

Kāpēc pēkšņi ziedojums politiskai organizācijai, ja līdz tam, kā sacīja pats Stankevičs, ziedojis tikai bērnu futbolam?

"Nu kā neziedosi partijai, kas atbalsta uzņēmējdarbību un rada darbavietas?" – uz jautājumu ar pretjautājumu atbildēja "Vētras S" īpašnieks.

Uzņēmējs Ervils Laugalis Liepājas partijai ziedoja 3000 latu.

Kā sarunā ar portālu atzina uzņēmējs, šis ziedojums faktiski ir kā pateicība par pabeigto Zirņu ielas rekonstrukcijas projektu. Laugalis pats dzīvojot Ganību ielā, un trokšņa un vibrācijas dēļ savulaik pat sācis meklēt māju citur, taču nav varējis atrast.

"30 gadus par Zirņu ielas projektu tikai runāja, bet tagad dome Liepājas partijas vadībā to paveica," sacīja uzņēmējs.

Tā Laugalis palicis dzīvot turpat, Ganību ielā.

Nedaudz gan esot bijis neapmierināts ar projekta lēno uzsākšanu, bet tagad viss esot kārtībā, sacīja Laugaļa kungs.

Kā atzina Laugalis, tādēļ arī viņš nevēlas, lai nāktu cita "komanda", kurai iešūpošanās prasītu ilgu laiku.

"Pašreizējā domes vadība jau ir sastrādājusies un veiksmīgi realizē projektus," rezumēja Laugalis.

Iepriekš abi uzņēmēji nav ziedojuši nevienai politiskajai partijai.

Abu vārds parādās vienīgi saistībā ar kādu 2012.gada 9.februāra Pilsētas attīstības komitejas lēmumu atbalstīt biedrības "Baltijas zivsaimnieku apvienība" būvniecības pieteikumu – "ražošanas kompleksa zivju pieņemšanai un pirmapstrādei” būvi Vecajā ostmalā netālu no viesnīcas "Fontaine Rpyal" (Vecā ostmala 51, 51 A, 53, 53 A, 55 A ) un Muitas ielā 6/8.

Pret šo ieceri iepriekš , 2011.gada 25.augustā Pilsētas attīstības komitejas sēdē, bija iebildusi toreizējā pilsētas galvenā arhitekte Iveta Ansone, kas uzsvēra, ka Būvvalde šeit saskata konflikta situāciju, jo bijušajā Muitas ēkā plānots izvietot Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, turpat iecerēts arī Jūrniecības muzejs, un vispār iecere var traucēt Vecās ostmalas promenādes kā tūrisma objekta tālāko attīstību.

Deputāti tomēr būvniecības ieceri citā komitejas sēdē –  2012.gada 9.februārī – atbalstīja.

"Pret" balsoja tikai deputāts Ivars Kesenfelds, kurš atzina, ka domes struktūrvienības „ir veikušas daudz darbību, lai noformētu šo absurdo lēmumu, jo kaut kādā veidā tas ir izdevīgi Liepājas domes vadībai”.

"Par" nebija arī Jānis Vilnītis, kurš balsojumā izvēlējās atturēties.

Par lēmumprojektu sēdē ziņoja komitejas priekšsēdētājs un Liepājas partijas priekšsēdētāja vietnieks Guntars Krieviņš (partijai novembrī ziedojis Ls 1000).

Domes sēdē šis jautājums netika skatīts.

Cita starpā pieņemtajā lēmumā bija norādīts, ka teritorija Vecajā ostmalā, kur paredzēta zivju pieņemšana, ar žogu tiek norobežota tikai zivju izkraušanas laikā, kas savukārt var notikt tikai nakts stundās.  

Šobrīd gan augsts un pavisam jauns žogs šo teritoriju norobežo jebkurā diennakts laikā.