Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska informē par šajā mēnesī paredzētajiem notikumiem.

Jau 6. jūlijā pulksten 17 Stendera ielā 5, Vācu nama otrajā stāvā, uz tikšanos un iepazīšanos ar kanisterapiju un labi audzinātiem suņiem aicina Ingars Gudermanis. Dalība bez maksas, tā ir daļa no Liepājas pašvaldības projekta "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs", kas piedāvā dažādus atbalsta pasākumus onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem. Kanisterapijas nodarbības būs arī 11. jūlijā un 1. augustā tāpat pulksten 17 – ja patīk, var nākt uz visām vai kādu vienu, var ņemt līdzi bērnus vai mazbērnus un kopā atklāt ko jaunu.

Ikmēneša tikšanās – otrā otrdiena – ir 10. jūlijā, kad pulksten 17.30 Veidenbauma ielā 3, Sociālā dienesta mācību klasē 3. stāvā, uz sarunu par biodeju aicina Selga Eglīte, kura izteikusi biedrībai piedāvājumu vadīt biodejas nodarbības kā brīvprātīgā. Mājaslapā www.biodanzalatvia.lv var lasīt, ka biodeja ir personības attīstības un veselības pilnveidošanas metode, kas izmanto mūziku, kustību un grupas dalībnieku mijiedarbību ar mērķi atgūt vitalitāti, prieku un dzīves baudījuma izjūtu.

11. jūlijā pulksten 14 Klaipēdas ielā 96a (ieeja no jūras puses, kur Liepājas Diabēta biedrība) ar priekšlasījumu un vingrošanas nodarbību viesosies ergoterapeits Rūdolfs Cešeiko no Rīgas. Ērts apģērbs, ērti apavi un pudele dzeramā ūdens līdzi! Pasākums ir bezmaksas, arī daļa no Liepājas pašvaldības projekta "Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs."

"Ilgus gadus ārstu vidū ir vadījis uzskats, ka vēža pacientiem ir jāizvairās no fiziskas piepūles, lai neradītu papildus stresu jau tā nomocītajam organismam, tomēr šāds uzskats ir pretējs fizioloģisko sistēmu darbībai, un fiziskā neaktivitāte vēl vairāk veicina fizisko spēju kritumu un pastiprina jau tā izteikto nogurumu šiem pacientiem. Tomēr, aktualizējoties šim jautājumam, mūsdienās ārsti sāk novērtēt un ieteikt, ka šajā sarežģītajā periodā un pēc tā ir būtiski iesaistīties fiziskajās aktivitātēs, lai tieši pretēji saglabātu, vai pat veicinātu personas fiziskās spējas," skaidro Cešeiko un teic, ka fiziskas aktivitātes var kalpot profilaksei 24 hroniskām saslimšanām. Pēdējos trīs gadu desmitus fizisko aktivitāšu fiziologi un ārsti ir pastiprināti pievērsuši uzmanību onkoloģisko pacientu rehabilitācijai, iekļaujot dažādas fiziskās aktivitātes ārstēšanas procesa laikā un pēc tā. Rezultāti apstiprina, ka fiziskās aktivitātes ir drošs, efektīvs, labi panesams un iespējams risinājums, lai stabilizētu fiziskās spējas krūts vēža pacientēm un uzlabotu ikdienas aktivitāšu veikšanas neatkarības līmeni!