Aktrise, režisore, urķis, filozofs, poēts un darītāja – šādus epitetus draugi un kolēģi veltīja Agnesei Osei viņas izstādes "Bezgalība" atklāšanā.

Izstāde, kas skatāma Liepājas Latviešu biedrības nama foajē un kas veltīta "Tēvzemei Latvijai 100. dzimšanas dienā", pārsteidza ne vien profesoru Aldi Kļaviņu, kurš bija gatavs piešķirt māksliniecei maģistra grādu kaut tūlīt, ja vien varētu, bet tas bija arī liels pārsteigums kolēģēm Inārai Kalnarājai un Ainai Karelei.

Agnese Ose, kura nākamgad svinēs savu astoņdesmito dzimšanas dienu, pirmo gleznu uzgleznoja… 2016.gada decembrī!

"Es pati brīnos par sevi," neslēpa izstādes autore. Darbi esot tapuši, it kā būtu atvēries kāds iepriekš nezināms avots, un vienkārši "no pazemes mutuļo laukā". Lielākoties gleznota jūra, kas Agnesei Osei vienmēr bijusi tuvu, jo viņa dzīvo pārsimts metrus no tās. "Un jūra nekad neapvainojas, kā es viņu gleznoju".

Agnesei Osei tuvie cilvēki atzinuši – "tev ir talants", un māksliniece to uztvērusi tā – ja tev ir talants, tad tev ir jāstrādā. "Talants prasa darbu".

"Esmu iegājusi tādā brīvā joslā, ne no viena neesmu atkarīga – ne no režisora, ne no izrādes, ne no tā, vai skatuve ir brīva… Te es esmu kā brīvā zonā – ieeju tādā meditatīvā stāvoklī, esmu harmonijā ar sevi." Turklāt – ne ar vienu nav jākonkurē, jāsacenšas, saka māksliniece, jo es taču neesmu profesionāle!

"Gleznojot, es jūtos kā citā pasaulē".

Vēl viens stimuls bijusi mācība "Drosme uzstāties", ko Agnese Ose pasniedz citiem. "Nospriedu, ka pašai jāizmanto mans sauklis – drosme uzsākt!"

Tas, kas "parāvis vaļā", Agneses Oses lielais skolotājs, izrādās, ir internets, tur, mācoties no meistariem, no profesionāliem māksliniekiem, viņa apguvusi meistarības pamatus, mācījusies krāsu, toņu saderību, nebaidīties no balta audekla, lietot tikai labas krāsas. Savā "augstskolā" Agnese Ose mācoties katru dienu. Mēģinot gleznot arī puķes, bet tās "ir ļoti noslēpumainas" un prasa lielu meistarību. Tāpat kā maza formāta darbi.

Māksliniece aicināja arī citus būt drosmīgiem un atbrīvot savus sapņus, kas "tur iekšā kliedz" – kamēr vēl varam.

Izstādes atklāšanu ar skaistām dziesmām un dziedāšanu pieskandināja ansamblis "Gaismiņa".