Optimistiskā gaisotnē 12.jūnijā uzņēmuma "Trelleborg Wheel Systems Liepaja" telpās žurnālisti tika iepazīstināti ar jauno digitālo platformu "Your Move Liepāja" un tās rašanās priekšnosacījumiem.

Jaunā digitālā platforma "Your Move Liepāja", ko sadarbībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldi radījis biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" viens no dibinātājiem Jānis Kreilis, tieši šodien uzsāka darboties ("Your Move" pastāv jau kopš šā gada janvāra). Platforma radīta ar mērķi veicināt ārzemēs dzīvojošo tautiešu atgriešanos dzimtenē jeb, kā sacīja Kreilis, kurš arī pats deviņus gadus aizvadījis ASV, Āfrikā un citur, savest kopā darba devējus un darba meklētājus.

Tieši tāpēc arī "Your Move Liepāja" atklāšanā tik ļoti bija jaušams optimisms, ka lielākā daļa klātesošo, līdzīgi kā Kreilis, nesen atgriezušies Latvijā, Liepājā, un ir ļoti apmierināti ar savu izvēli – dzīvot un strādāt tādā "foršā vietā" (Arnis Irbens, SIA "Expedit Baltic" ražošanas vadītājs) kā Liepāja, un sūtīt savus bērnus skolā te, nevis, piemēram, Dānijā.

No ārzemēm mājās atgriezušies arī SEZ Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters, SIA "Trelleborg Wheel Systems Liepaja" vadītāja Liene Giertmane-Done, SIA "Silkeborg Spaantagning Baltic" vadītāja Ilze Zāģere.

Kā pastāstīja Liene Giertmane-Done, "Trelleborg Wheel Systems Liepaja", aktīvi izmantojot "Skype" intervijas, katru dienu piesaista arvien jaunus darbiniekus, kas nepieciešami jaunajai ražotnei. "Šodien mēs esam 96, bet rīt – jau 98, piemēram, šodien pieņemti divi darbinieki, viens no kuriem atgriezies no Dānijas, otrs – no Jelgavas. Ofisā visi esam no kaut kurienes atgriezušies Liepājā. Tāpat arī ražošanā – no Anglijas, Īrijas un citām vietām".

"Trelleborg" savos uzņēmumos, kuri atrodas vai visās valstīs, arī apmāca kadrus – vismaz 99%, tikai vajadzīgas minimālas angļu valodas zināšanas.

"Trelleborg Wheel Systems Liepaja" ražotne Liepājas biznesa centrā strādā jau desmit gadus, bet tuvāko mēnešu laikā darbu uzsāks vēl viena jauna ražotne, kas uz Liepāju pārcelta no Zviedrijas.

2017.gadā, SEZ pārvaldei aktīvi strādājot, izdevies pārliecināt uzņēmējus par iespējām būvēt jaunas ražotnes un ostas termināļus Liepājā, rezultātā noslēgti vairāk nekā desmit jauni līgumi par teritoriju rezervāciju un nomu. "Tāpēc arī vajadzēja pievērsties nākamajam uzdevumam – uzsākt aktīvu darbu pie cilvēku piesaistes Liepājai", uzsvēra SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis.

SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš savukārt atzina, ka pārvaldei atslēgas vārds ir "sadarbība" – ne tikai ar 45 speciālās zonas uzņēmumiem, bet visiem Liepājas uzņēmējiem. Tāpēc ir apzināta situācija, bijušas sarunas par darbaspēka pieejamību, apmācību, resursiem, kādi ir uzņēmumu rīcībā.

"Platforma "Your Move Liepāja" ir tikai sākums," uzsvēra Lapiņš, "vēl ir jāliek idejas klāt, bet tā tomēr ir jauna iespēja, ko no savas puses esam radījuši."

"Patiesi priecājamies redzēt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un Liepājas pašvaldības iniciatīvu piesaistīt pilsētai darba spēku, sperot konkrētus, praktiskus soļus šī mērķa īstenošanā un veidojot mērķtiecīgu un stratēģisku komunikāciju ar potenciāliem darba ņēmējiem pasaulē. Šajā ziņā paredzam, ka Liepāja varētu kalpot kā piemērs citām pašvaldībām, kurām ir aktuāls darba spēka piesaistes jautājums. Priecājamies būt partneri šajā procesā, kas vērsts uz Latvijas reģionu attīstību", tā SIA "Your Move" dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis.

Digitālajā platformā "Your Move Liepāja" izvietota Liepājas SEZ apkopotā informācija par darba tirgu, vakancēm (pēc Gata Gintera sacītā šobrīd tādu ir vairāk nekā 300), kā arī praktiski ieteikumi, kā iekārtoties uz dzīvi Liepājā.

"Your Move Liepāja" savienos ārvalstīs un citos Latvijas reģionos dzīvojošos profesionāļus ar tiem Liepājas uzņēmumiem, kuri šo profesionāļu pieredzi spēj attiecīgi novērtēt.