Siltumražošanas uzņēmums SIA "Liepājas enerģija" ir noslēdzis piecus līgumus par šķeldas piegādi topošajai biokoģenerācijas stacijai, raksta LETA.

Savukārt vietējie šķeldas ražotāji uzņēmuma izvēli sauc par nekompetentu.

Kā "Rietumu Radio" informēja "Liepājas enerģijas" valdes loceklis Andris Štāls, katra no konkursā uzvarējušajām firmām šajā apkures sezonā SIA "Liepājas enerģija" piegādās 20 000 beramo kubikmetru šķeldas. Kurināmo piegādās Lietuvas uzņēmums "Bionovus" , "Sveaskog Baltfor", "AJ Energy", "Bērzi plus" un "Pata AB".

Vairāki Liepājas puses šķeldas ražotāji, kuri pagaidām nevēlējās atklāt savu vārdu, "Rietumu Radio" pauda neizpratni par šādu "Liepājas enerģijas" izvēli, nodēvējot to par nekompetentu. Viņi norāda, ka daļa no konkursā uzvarējušajām firmām ir starpnieki, kuri paši nespēs nodrošināt līgumā noteiktos kurināmā apjomus un jau interesējas par šķeldas iegādes iespējām no Liepājas un tās apkārtnes šķeldas ražotājiem.

Vietējie uzņēmēji atzīst, ka šo biznesu lielā mērā ietekmē transporta izmaksas un tas nav izdevīgs, ja šķelda jāved vairāk nekā 100 kilometru. Tikmēr Štāls noliedz, ka līgumi būtu noslēgti ar starpniekiem, "kas pa vidu grib uzvārīties", un uzsver, ka līgumi uzņēmumam ir ļoti izdevīgi.

Jau ziņots, ka 27.februārī "Liepājas enerģija" sāka šķeldas iepirkuma procedūru, lai apzinātu šķeldas piedāvājumu un cenu. Iepirkumu procedūru siltuma ražotājs organizēja kā cenu aptauju. Pretendentu atlasē galvenie nosacījumi bija šķeldas kvalitāte, piegāde noteiktajā termiņā un cena.

Piedāvājumus iesniedza 21 šķeldas piegādātājs. Pēc piedāvājumu saņemšanas un izvērtēšanas "Liepājas enerģija" organizēja sarunas ar visiem potenciālajiem piegādātājiem, lai atlasītu uzņēmumus, ar kuriem tiks noslēgti līgumi. Kā atzina Štāls, viņš bijis pārsteigts par lielo šķeldas piegādātāju interesi. "Bija no kā izvēlēties, tāpēc arī cena ir laba," piebilda uzņēmuma pārstāvis.

Jau ziņots, ka biokoģenerācijas stacijas būvniecība tika sākta 2011.gada novembrī, būvniecības darbus veic AS "UPB". Jauno biokoģenerācijas staciju Liepājā plānots iedarbināt šogad pirms jaunās apkures sezonas.

Jaunā biokoģenerācijas stacija gadā saražos 60 000 megavatstundu (MWh) siltumenerģijas, kas būs 20% no kopējā saražotā siltumenerģijas apjoma, kā arī 12 000 MWh elektroenerģijas.

Projekta izmaksas ir aptuveni 7,4 miljoni latu, tai skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalsts ir 2,2 miljoni latu.