Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) izsludina pieteikšanos bezmaksas pedagogu neformālās izglītības programmām, kas tiks īstenotas 18.aprīlī ar iespēju piedalīties Norvēģijas ekspertu vadītās darbnīcās 19.aprīlī, informē ZIIC projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" vadītāja Laura Grundmane.

Sadarbībā ar Liepājas Universitātes un Jaermuseet reģionālā muzeja ekspertiem ZIIC koprades telpā Dabas māja un tehnoloģiju koprades telpā Klāva Ukstiņa ielā 17/23 ir izstrādātas divas pedagogu mācību izglītības programmas projekta  "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros. Pedagogi no visas Latvijas aicināti pieteikties izglītojoši praktiskām, savas profesionālās kompetences pilnveides mācībām, kuras balstītas uz STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika), kā arī uz vides zinātņu jomām.

Dabas mājā no pulksten 9.30 līdz 16.30 tiks īstenota programma "Ekotehnoloģija mācību procesa pilnveidei". Tā piemērota pedagogiem, kuri ikdienā strādā ar 7.–12. klašu vecumposmu. Lekcijas daļu īstenos  ZIIC eksperti, Liepājas Universitātes pasniedzēja Dr.biol. Ieva Roze un Dabas zinātņu laborante Sintija Ozoliņa.  Pedagogu mācībās apskatīs  ekotehnoloģiskās pieejas, ar kuru palīdzību dažādot mācību procesu.


Pedagogiem būs iespēja:
● izgatavot produktu – stādu podiņu, izmantojot ilgtspējīgus alternatīvos kompozīta materiālus, kā, piemēram, aļģes;
● apgūt ekodrukas tehniku, izmantojot augu krāsas. Darbnīcas papildinājums būs Dr.biol. Ieva Roze teorētisks izklāsts par augiem;
● praktiski apgūt āra pētniecības elementus, izmantojot dažādus lauka, tai skaitā ūdens pētniecības rīkus.

Savukārt tehnoloģiju koprades telpā, Klāva Ukstiņa ielā 17/23, no pulksten 9 līdz 18 tiks īstenota programma "Digitālā ražošana izglītībā". Programma piemērota pedagogiem, kuri ikdienā strādā ar 7.–12. klašu vecumposmu.

Pedagogiem būs iespēja:
● uzzināt, kādas ir galvenās atšķirības starp tradicionālās un digitālās ražošanas iekārtām un rīkiem, kā arī, praktiski darbojoties, gūt priekšstatu par iespiedshēmas plates izveides principiem ar mazizmēra datorizētās ciparvadības (CNC) frēzi, kā arī apgūt elektronikas, tai skaitā lodēšanas pamatus;
● gūt ieskatu dizaina domāšanā un secināt, kā to  izmantot mācību procesā;
● gūt priekšstatu par digitālās ražošanas iekārtas – lāzergriezēja darbības principiem, ko demonstrēs Liepājas Universitātes eksperts Rogier Jupin;
● gūt ieskatu zinātniski pētniecisko darbu veikšanā Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) pētnieces un doktorantes Maijas Demiteres vadībā.

Ikviens var apmeklēt projekta partnera "Jaermuseet" reģionālā muzeja ekspertu īstenotās darbnīcas 19. aprīlī pulksten 9 (darbnīcas norisināsies angļu valodā). Pedagogiem tiek nodrošinātas pusdienas un iespēja pieteikties transporta kompensācijas atmaksai. Ar transporta kompensāciju nolikumu aicinām iepazīties šeit: https://saite.lv/MNW. Pieteikšanās atvērta no 20.03.2023. līdz 31.03.2023. vai līdz brīdim, kad tiks saņemti 30 pieteikumi (atkarībā no tā, kurš no nosacījumiem iestāsies pirmais).

Lai pieteiktos ir nepieciešams aizpildīt elektronisko anketu ej.uz/registrejies-2023. ZIIC administrācija sazināsies ar dalībniekiem, kuru rezervācija tiks apstiprināta. Gadījumā, ja atbrīvosies rezervētās vietas, tiks izsludināta atkārtota pieteikšanās.

Pedagogu neformālās izglītības mācības tiek izstrādātas projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" NFI/IC/VIAA/2020/2 ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma "Pētniecība un izglītība". Tā kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro Liepājas valstpilsētas pašvaldības.