Jau kopš 2007. gada par atskaites punktu Latvijas digitālajā attīstībā un tās sasniegumu izvērtēšanā kļuvusi Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) izveidotā balva "Platīna pele". Piecpadsmit gadu laikā tā  līdz ar IT nozares attīstību piedzīvojusi būtisku transformāciju. Šogad balva tiks pasniegta sešās kategorijās, neskaitot atsevišķu uzņēmumu un organizāciju sarūpētās speciālbalvas. Uzņēmumi savu veikumu vēl var pieteikt līdz 25.oktobrim pulksten 10, informē LIKTA komunikācijas projektu vadītāja Sintija Sila.

"Pirms 15 gadiem toreizējā LIKTA valde izsludināja pirmo pieteikšanos "Platīna peles" balvai ar cerību, ka tā kļūs par skaistu nozares tradīciju. Ar gandarījumu varu teikt, ka cerības ir attaisnojušās. Kopš pirmās balvu pasniegšanas ceremonijas "Platīna pele" piešķirta vairāk nekā 50 uzņēmumiem un organizācijām. 2012. gadā iedibināta arī "Labākā e-skolotāja" balva, un kopumā esam suminājuši jau 11 pedagogus. "Platīna peles" pasniegšanas ceremonija, kas ierasti notiek vienlaikus ar LIKTA ikgadējo konferenci, ir viens no Latvijas IKT nozares centrālajiem notikumiem, kurā mūsu biedriem ir iespēja iepazīt partneru un konkurentu nozīmīgākos sasniegumus. Savukārt plašāka sabiedrība tiek informēta par nozares attīstību kopumā," teic LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Vairākas no iniciatīvām, kas iepriekšējos gados guvušas balvu par inovatīvu tehnoloģiju pielietošanu, tagad jau kļuvušas par iedzīvotāju ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Tā, piemēram, 2007. gadā balvu kategorijā "Biznesa attīstība un e-komercija" saņēma pirmā tiešsaistes apdrošināšanas sistēma "If Online". Savukārt kategorijā "Izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sporta projekti" – šobrīd par ikviena skolēna un viņa ģimenes ikdienas komunikācijas rīku kļuvusī skolvadības sistēma "E-klase".

Starp iepriekšējo gadu laureātiem var minēt arī tādus sabiedrībā atzinību guvušus un praksē ilgtspējību un noderīgumu apliecinājušus projektus kā Swedbank internetbanka (2008.gads, kategorija "E-pārvalde un e-pakalpojumi") CSDD e-pakalpojumi (2010. gads, kategorija "E-pārvalde un e-pakalpojumi"), datu vizualizācijas platforma "Infogr.am" (2013. gads, kategorija "E-pakalpojumi"), attālinātās apmaksas rīks "Mobilly" (2014. gads, kategorija "Mobilās lietotnes"), veikalu tīkla "Rimi" e-veikals (2020. gads, kategorija "Uzņēmuma digitālā transformācija") un daudzus citus, ar kuriem pilnībā var iepazīties LIKTA mājaslapā.

Pieteikumus balvai "Platīna pele 2022" var iesniegt elektroniski līdz 2022.gada 25.oktobra pulksten 10 LIKTA tīmekļa vietnē https://likta.lv/platina-pele/, kur atrodams arī pilns konkursa nolikums. Laureātus paziņos LIKTA ikgadējā konferencē 2022.gada 7.decembrī.

Pēdējo trīs gadu laikā starp "Platīna peles" laureātiem bijuši tādi Latvijā pazīstami uzņēmumi, organizācijas un iestādes kā SIA "Tilde", SIA "Mobilly", SIA "Rimi Latvia", AS "Rīgas Starptautiskā autoosta", AS "Latvijas Mobilais Telefons", AS "RIX Technologies", Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, Latvijas Republikas Saeima, AS "Sadales tīkls", Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Centrālā vēlēšanu komisija, Nacionālais veselības dienests, Finanšu nozares asociācija un citi, kā arī dažādi izglītības jomas speciālisti.

Balva "Platīna pele" tiek pasniegta kopš 2007. gada ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus. Jēgpilns tehnoloģiju pielietojums sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā veicina gan vispārējo ekonomisko un sociālo izaugsmi, gan paver jaunas iespējas uzņēmumiem visdažādākajās nozarēs un visiem iedzīvotājiem kopumā.

Par LIKTA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ir dibināta 1998.gadā un ir lielākā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares asociācija, kas apvieno vairāk nekā 150 biedrus – vadošos IKT nozares uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus. LIKTA vīzija ir uz zināšanām balstītas ekonomikas attīstība, radot produktus un risinājumus ar augstu pievienoto vērtību. IKT nozare veido arvien nozīmīgāku daļu Latvijas iekšzemes kopproduktā un eksportā. Nozares apgrozījums ir vairāk nekā 4,1 miljards eiro, tā rada 4,6% no IKP. Nozares uzņēmumu samaksātie nodokļi veido 8,6% no kopējiem budžeta ieņēmumiem. IKT ir TOP 3 eksportētājs starp visām nozarēm, tās uzņēmumos nodarbināti vairāk nekā 37 tūkstoši strādājošo.