Šobrīd skolās norit pieteikšanās konkursam "Savu ēdienkarti sastādu pats", kuru organizē Liepājas lielākais skolu un bērnu dārzu ēdinātājs "Māras Lācis", informē organizatori.

Konkurss notiek sadarbībā ar Liepājas Domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu.

Tā ietvaros skolēniem būs iespēja izpausties radoši – veidot plakātus no nedēļā apēsto produktu iesaiņojumiem, filmēt video kā tiek apēsts kāds "neveselīgais" produkts un vēlāk iegūtā enerģija iztērēta aktivitātēs, kā arī veikt interaktīvus uzdevumus finālā.

Konkursa uzdevumi veidoti tā, lai motivētu skolēnu izvērtēt sava ēdiena izvēles pašam, nevis klausīties pieaugušo spriedumus, par to kādas izvēles viņam būtu jāizdara.

"Mūsu vērojumi, ikdienā skolēnus ēdinot, rāda ka liela ietekme skolēna ēdiena izvēlē ir tieši vienaudžu attieksmei pret to. Un tāpat kā visās citās jomās, arī ēdiena izvēlē bērni šajā vecumā vēlas būt vienādās domās ar vienaudžiem – visbiežāk klases biedriem. Apzinoties šo ietekmi, konkursa ietvaros īpašu uzmanību veltam klases, kā vienotas komandas kopīgām izzinošām aktivitātēm." stāsta SIA "Māras Lācis" uztura speciāliste Līga Jaunzema. "Uzskatām, ka šādi kopīgi veikti izpētes procesi ilgtermiņā ietekmē klases kopējo attieksmi pret dažādiem ēšanas paradumiem." turpina uztura speciāliste.

Arī konkursa balvas tiek izvēlētas apzināti – ar mērķi paplašināt skolēnu izpratni par veselīgu produktu un aktīva dzīvesveida izvēles iespējām. Turklāt kopīgi nopelnītās balvas un pats konkursa process veido pozitīvu klases mikroklimatu, tādejādi mazinot klases biedru sociālo izstumšanu, tajā skaitā izvēlētās maltīte dēļ.

Pieteikšanās konkursam "Savu ēdienkarti sastādu pats!" pagarināta līdz 23.septembrim. Sūtiet savas klases pieteikuma anketu e-pastā liga@maraslacis.lv.  Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodami pie klases audzinātājiem.

Konkursa organizatori sola arī bagātīgu balvu fondu. Balvas saņems ikviena klase, kas piedalījusies konkursā.