Pēdējās 24 stundās veikts 1841 "Covid-19" tests. Reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kā redzams no SPKC datiem, Liepājā jauni saslimšanas gadījumi nav reģistrēti. Latvijā kopā veikti 165 610 izmeklējumi, saslimušas 1165 personas un 1019 izveseļojušās, 30 mirušas.


Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar "Covid-19", kopā stacionāros ārstējas trīs pacienti: divi ar vidēji smagu, viens pacients ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 183 pacienti. (Nacionālā Veselības centra dati)


Šobrīd SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar pieciem saslimušajiem uzsākta saziņa, tiks precizēta papildus informācija.


Visās trijās Baltijas valstīs ir pieaugusi kumulativā incidence, kas liecina par saslimšanas gadījumu strauju kāpumu Igaunijā no 1 uz 1,5, Lietuvā no 1,5 uz 1,7, bet Latvijā no 0,7 uz 1,6. Piemēram, Igaunijā ziņots par 6 saslimšanas gadījumiem pagājušajā nedēļā, bet līdz ceturtdienai trīsreiz vairāk – 18 gadījumi, savukārt Lietuvā pagājušajā nedēļā reģistrēti 20, bet šonedēļ līdz ceturtdienai 21 gadījums. Latvijā pagājušā nedēļā bija 8 jauni saslimšanas gadījumi, bet šonedēļ jau 30. Tā kā vērojams saslimstības pieaugums, aicinam rūpīgi izvērtēt ceļošanas nepieciešamību.