Svētdien pulksten 14 elektroapgāde ir traucēta aptuveni 10 000 klientiem visā valsts teritorijā, tomēr situācija elektrotīklā ik brīdi mainās. Vētrai ieilgstot un vēja ātrumam vietām pārsniedzot pat 30 m/s, pieaug gan bojājumu pieteikumu skaits, gan to novēršanas laika ilgums, jo daudzviet "Sadales tīkla" operatīvajiem darbiniekiem šobrīd darbus veikt nav iespējams drošības apsvērumu dēļ. Daudzviet ir gāzti un ar visām saknēm izrauti koki, apgrūtinot bojājumu vietu identificēšanu un bloķējot tām piekļuvi. Visā Latvijā 24 stundu darba režīmā strādā gan "Sadales tīkla" darbinieki, gan papildus piesaistīti speciālisti. Diemžēl sarežģīto apstākļu dēļ atsevišķos gadījumos bojājumu novēršanas laiks var pārsniegt pat 48 stundas. Kaimiņvalstī Igaunijā situācija ir pat sarežģītāka, tur svētdienas pēcpusdienā atslēgto klientu skaits joprojām ir tuvu 30 tūkstošiem, portālu informēja AS "Sadales tīkls" komunikācijas projektu vadītājs Marks Skujiņš.
Lielākie postījumi reģistrēti Vidzemes piekrastē, kā arī valsts centrālajā daļā. Uzņēmums nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā.
Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai, šovakar saglabāsies ZR/R vējš brāzmās līdz 17-22 m/s. Piekrastē vējš pastiprināsies brāzmās līdz 25-30 m/s. Plānots, ka pirmdien vētra varētu virzīties uz Latgales pusi. Valstī kopumā pie bojājumu novēršanas šodien strādā vairāk nekā 80 operatīvā darba brigādes jeb vairāk nekā 360 elektromontieru.
Vētra posta arī Igaunijas elektrotīklu, kur sestdienas, 7. oktobra vakarā, līdzīgi kā Latvijā, lielākais vienlaicīgi atslēgto mājsaimniecību skaits bija ap 50 tūkstošiem. Svētdien, 8. oktobrī, līdz pusdienas laikam tas turējies ap 30 000.
Stiprais vējš var radīt bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112!
Ieteikumi iedzīvotājiem elektroapgādes pārtraukuma gadījumā:
Ja īpašumā pazūd elektrība, vispirms ieteicams pārbaudīt mājsaimniecības elektrības drošības slēdžus ("korķus") – vai tie nav atslēgušies. Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar slēdža ieslēgšanu.
Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi ŠEIT pieejamajā digitālajā atslēgumu kartē, kur informācija tiek aktualizēta ~20 minūšu laikā pēc atslēguma reģistrēšanas. Pieteikt vēl nereģistrētu bojājumu aicinām ŠEIT. Digitāli pieteiktie bojājumi tiek reģistrēti un iekļauti veicamajos darbos automātiski, tomēr Digitālajā kartē informācija tieši par darbu statusu konkrētā adresē var aktualizēties ar novēlošanos, ņemot vērā ārkārtēji lielo pieteikumu skaitu. Pateicamies sabiedrībai par sapratni un iesaisti, ziņojot, jo tas ļoti palīdz lokalizēt bojājumus.
"Sadales tīkls" atgādina: ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un esat norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu tiksiet informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, ieteicams klientu portālā atjaunot personīgo mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.
Iedzīvotājus lūdz izteikties par līdzalības budžeta konkursa noteikumiem