Liepājas Valsts tehnikuma rekonstrukciju sākotnēji bija plānots pabeigt līdz šī gada maija beigām, tomēr tā ir ieilgusi un nākamo mācību gadu sākt jaunās telpās neizdosies.

To intervijā "Rietumu radio" atzina Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts, raksta LETA.

Ar rekonstrukcijas veicēju noslēgta vienošanās par papildu termiņu, un tā paredz, ka darbi jāpabeidz līdz 30.oktobrim, sacīja Ruperts. Šis ir otrais būvdarbu termiņa pagarinājums. Pirmo reizi būvdarbi aizkavējās jau pašā sākumā, kad atklājās problēmas nesošajās konstrukcijās, kuras tehniskā projekta izstrādes laikā nebija iespējams konstatēt.

"Ņemot vērā Eiropas fondu finansējuma nosacījumus, šis ir pēdējais termiņš, kurā darbiem jābūt pabeigtiem," sacīja Ruperts. "Mēs ceram, ka būvniecība tiešām būs beigusies un ēkas – nodotas ekspluatācijā. Protams, tas nenozīmē, ka uzreiz varēsim sākt izmantot."

Ruperts prognozēja, ka mācības atjaunotajā ēku kompleksā varēs sākties nākamā gada janvārī.

"Mācību procesu tas būtiski neietekmēs, jo mēs arī pirms rekonstrukcijas sākšanas uz telpām Ukstiņa ielā pārcēlāmies mācību gada vidū," sacīja Ruperts. "Pieļauju, ka sākotnēji būs problēmas ar iekārtu izmantošanas prasmēm, bet to iepirkuma līgumi paredz, ka piegādātājs nodrošina arī apmācību."

Paralēli notiek arī iepirkumi mācību aprīkojumam, kam novirzīti aptuveni 3,5 miljoni eiro.

Jau ziņots, ka Liepājas Valsts tehnikuma rekonstrukcija sākās 2014.gada sākumā. Projekta kopējās izmaksas sasniedz 18,8 miljonus eiro, no tiem 2,6 miljoni eiro ir valsts finansējums, bet pārējo līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Būvdarbus veic pilnsabiedrība "Piegādātāju apvienība RBSSKALS, RBSSKALS Būvvadība un RBSSKALS Būvsabiedrība".