Pēdējā diennaktī noteikti vien deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību "Covid–19", kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati, ziņo LETA.

Iepriekšējā diennaktī veikti 773 izmeklējumi personām ar aizdomām par "Covid–19", savukārt kopumā līdz šim Latvijā veikti 21 453 izmeklējumi.

NVD statistikas dati norāda, ka patlaban 44 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 39 ar vidēju slimības gaitu, bet pieci – ar smagu.

Kā ziņots, Latvija, Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādījis, ka salīdzinot ar citām valstīm, "Covid–19" pandēmijas krīzē izskatās pieklājīgi.

Viņš norāda, ka Latvijā patlaban "cilvēkiem atļauts kustēties samērā brīvi un arī skaitļos, salīdzinot ar citām valstīm, izskatāmies pieklājīgi".

LETA jau ziņoja, ka ar "Covid–19" sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie dati.

Vecumā virs 60 gadiem patlaban ir 89 "Covid–19" slimnieki, kas ir par 46 gadījumiem vairāk nekā pirms nedēļas.

Visbiežāk ar "Covid–19" slimo iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem – šajā vecuma kategorijā ir 139 sasirgušie, kamēr vecumā no 40 līdz 49 gadiem – 103. Tāpat augsta saslimstība vērojama arī 20 līdz 29 gadus vecu iedzīvotāju vidū, kur atklāti 89 ar "Covid–19" inficētie. Joprojām vismazākais pacientu skaits noteikts vecumā līdz 19 gadiem, kur patlaban zināms par 30 inficētajiem.

Lai ierobežotu "Covid–19" izplatību, no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu.