Ceturtdien, 28.oktobrī, Liepājas Reģionālajā slimnīcā kopā ārstējas 77 "Covid–19" pacienti, no kuriem 14 atrodas reanimācijā, no kuriem 9 nepieciešama mākslīgā plaušu ventilācija galēji smagā veselības stāvokļa dēļ. Vēl no kopējā saslimušo skaita slimnīcā ārstējas divi bērni un viena grūtniece, informē SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pagājušajā diennaktī slimnīcā iestājās 9 "Covid–19" pozitīvi pacienti. Astoņi no tiem ir nevakcinēti. Viens – vakcinēts. Tā kā vakcinētajam pacientam nav smaga slimības gaita, tas ārstējas vienā no covid nodaļām.   

Ir pamatotas aizdomas, ka vienam no reanimācijas pacientiem ar smagu slimības gaitu ir viltots vakcinācijas sertifikāts. Vīrietim (ap 60 gadiem) ir 50% plaušu bojājumu un viņam tiek nodrošināta paaugstinātas plūsmas skābekļa terapija.

Informācija par iespējamo viltus sertifikātu nodota policijai.   

Turpinot palielināties "Covid–19" pacientu skaitam, Liepājas Reģionālajā slimnīcā slēgta vēl viena stacionārā nodaļa, pārprofilējot to par "Covid-19" nodaļu. Slēgta Kardioloģijas/iekšķīgo slimību nodaļa. Šīs nodaļas pacienti izvietoti citās stacionāra nodaļās.  

Jau iepriekš tika slēgta Stacionārā rehabilitācijas nodaļa un viena no ķirurģijas profila nodaļām. Līdz ar to kopumā slimnīcā "Covid–19" pacientu ārstēšanai ir atvēlētas 119 gultas.